Leksykon/M-597 Ladon | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Leksykon/M-597 Ladon

< Leksykon

M-597 Ladon

M-597 Ladon łączy w sobie ludzką jakość wykonania z technologią Żniwiarzy, by wywołać niszczycielski efekt. Po Bitwie o Cytadelę, wywiad Przymierza studiował fragmenty kodu Żniwiarzy odzyskanego ze szczątków Suwerena. Jednym z niewielu systemów z powodzeniem odkodowanym był taki, który rozpoznawał twarze i obiekty; szczególnie zaawansowany, ale uznawany przez uczonych do niedawna.

Desperacko przygotowując się na inwazję Żniwiarzy, Przymierze uznało, że to oprogramowanie rozpoznawania może być bronią rozróżniającą przyjaciela od wroga. Rezultatem jest Ladon, system rakiet, który może badać pole, przypisać głowicę naprowadzającą do każdego wroga, a następnie wystrzelić ładunki zapalające bez przypadkowo trafienia w sojuszników. Jest wystarczająco zaawansowany, by uniknąć strzału w jednostki sojusznicze, nawet jeśli zmieniono mundur lub powstał zarost na twarzy od czasu ostatniego wystrzału. Jego główną wadą jest czas potrzebny do przetworzenia informacji przed każdym wystrzałem, opóźniając atak w kilku krytycznych momentach do momentu naciśnięcia spustu.

Możliwości przeciwpiechotne Ladona są przerażające, ale mity żołnierzy Przymierza stworzone wokół niego sprawiają, że broń jest kandydatem na „najbardziej znienawidzoną broń.” Wyświetlacz systemu naprowadzania został dostosowany tak szybko, że obce znaki alfanumeryczne są nadal widoczne na brzegach, stale przypominając, że został częściowo stworzony przez Żniwiarzy. Chodzą pogłoski, że Ladon może zaindoktrynować jego właściciela, jeżeli żołnierz śpi obok niego lub że będzie celował w sojusznicze jednostki po pierwszym użyciu na polu walki przeciwko jednostkom Żniwiarzy. Wiele jednostek Przymierza zostawiło Ladony na dnie skrzyń z dostawami przed wyruszeniem na swoje misję jako dowód, że przesąd ten przetrwa wiele lat.

Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Codex/M-597_Ladon
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.