Leksykon/Publikacje | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Leksykon/Publikacje

< Leksykon

Fornax

Magazyn Fornax, który rozpoczął działalność w roku 2167, określał się jako „raj dla galaktycznych ksenofilów”. Nim minęło pięć lat jego działalności, Fornax stał się pierwszym czasopismem dla ludzi, które oferowało wachlarz stymulacji dla wszystkich pięciu zmysłów; technologia ta, wcześniej zbyt kosztowna, stała się dostępna dzięki korzyściom skali. Fornax ma miesięczny nakład 127 milionów egzemplarzy, zarówno fizycznych, jak i elektronicznych i oferuje cały zestaw modeli obcych ras, ze szczególnym naciskiem na uniseksualne asari, chociaż regularnie przedstawiani są też quarianie, drelle, batarianie i volusowie płci obojga. Edycje specjalne, takie jak Genit-elkor i Krogasm, obsługują wierne, choć mniejsze rynki.

Objawienie

Objawienie, popularna powieść wojskowo-historyczna pióra człowieka, Drew Karpyshyna, ukazuje ludzkie konflikty i ekspansję polityczną po odkryciu w 2148 r. na Plutonie proteańskiego przekaźnika masy i rozpoczęciu eksploracji galaktyki. W 2165 r., na wiele lat przed zabłyśnięciem na scenie politycznej, porucznik David Anderson był młodym weteranem wojny turiańskiej i prowadził śledztwo w sprawie zniszczenia supertajnej wojskowej stacji badawczej Shanxi. Wszyscy jej naukowcy zostali zabici, jedynym wyjątkiem była Kahlee Sanders, która zniknęła wraz z tajnymi dokumentami, automatycznie stając się dla Andersona główną podejrzaną. Powieść przedstawia niebezpieczny pościg Andersona za Sanders, w którym nie obyło się bez starć z najemnikami Błękitnych Słońc i krogańskimi łowcami nagród. Śledztwo ujawniło nielegalne badania nad SI i zmusiło Andersona do połączenia sił z nienawidzącym ludzi turiańskim Widmem Sarenem Arteriusem, który później wszedł w owocujący ludobójstwem sojusz z gethami.

Podniesienie

Podniesienie, popularna powieść wojskowo-historyczna pióra człowieka, Drew Karpyshyna, skupia się na losach kilkorga bohaterów, zakłóconych lub zniszczonych przez Cerberusa, kult ocalenia ludzkości. Po ataku na Cytadelę w 2182 r. i przyspieszonym wzroście znaczenia ludzi w galaktyce, Cerberus rozpoczął tajny biotyczny program Podniesienie, którego celem było stworzenie wojownika-nadczłowieka. Utalentowana biotycznie Gillian Grayson, autystyczna dwunastolatka, musiała odpokutować za grzechy swojego ojca, tajnego agenta Cerberusa, uzależnionego od czerwonego piasku. Paul Grayson wpadł w sieć zbrodni, w której znalazł się też quariański zdrajca i która rozciągała się aż do Sarena Arteriusa, gethów i śmiertelnego zagrożenia dla quariańskiej floty. Po zabraniu córki i ucieczce z układów Terminusa, na którą Grayson zdecydował się po ujawnieniu powiązań Cerberusa z Podniesieniem, był on ścigany przez Kahlee Sanders, naukowca i nauczycielkę Gillian, co zainicjowało łańcuch tragedii ukazujących niemal nieograniczoną władzę i ambicję Cerberusa.

Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Codex/Publications
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.