Leksykon/Znani współpracownicy | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Leksykon/Znani współpracownicy

< Leksykon

Ashley Williams

Codex_Ashley_WilliamsPorucznik komandor Ashley Williams jest zawodowym oficerem Przymierza Układów. Urodzona w roku 2158 w rodzinie z wojskowymi tradycjami, Williams zaciągnęła się od razu po ukończeniu szkoły średniej, dzieląc swój czas między Ziemię i trudne szkolenia środowiskowe na Tytanie. Po otrzymaniu wielu pochwał, Williams została zwiadowcą plutonu na Eden Prime, gdzie jako jedyna ze swego oddziału przeżyła atak gethów.

Williams służyła następnie jako sierżant na pokładzie SSV Normandii. Po Bitwie o Cytadelę awansowano ją do stopnia porucznika komandora. Niedawno trybunał Przymierza wezwał ją do złożenia zeznań odnośnie jej doświadczeń ze Żniwiarzami.

David Anderson

Anderson wybrany na Radnego

Codex_David_AndersonAdmirał David Edward Anderson to zawodowy oficer Marynarki Przymierza Systemów. Urodził się w Londynie, w roku 2137. Później przeprowadził się na Stację Arkturus i został pierwszym absolwentem obecnie bardzo znanego programu N7 dla marines. Anderson jest jednym z najbardziej odznaczonych żołnierzy Sił Specjalnych. Walczył w Wojnie Pierwszego Kontaktu i był pierwszym kapitanem SSV Normandii, nim przekazał dowództwo nad nią swojemu pierwszemu oficerowi (komandor Shepard).

Po zwycięstwie Przymierza w Bitwie o Cytadelę, Anderson służył krótko jako pierwszy ludzki radny. Wkrótce jednak został wplątany w plan Cerberusa, mający na celu porwanie jego przyjaciółki, Kahlee Sanders, i zrozumiał, że nie jest w stanie żyć w stanie spoczynku. Zrzekł się funkcji radnego i wrócił do wojska, by pomóc w przygotowaniach do inwazji Żniwiarzy. Parlament Przymierza wyznaczył na jego następcę Donnela Udinę.

Udina wybrany na Radnego

Codex_David_AndersonAdmirał David Edward Anderson to zawodowy oficer Marynarki Przymierza Systemów. Urodził się w Londynie, w roku 2137. Później przeprowadził się na Stację Arkturus i został pierwszym absolwentem obecnie bardzo znanego programu N7 dla marines. Anderson jest jednym z najbardziej odznaczonych żołnierzy Sił Specjalnych. Walczył w Wojnie Pierwszego Kontaktu i był pierwszym kapitanem SSV Normandii, nim przekazał dowództwo nad nią swojemu pierwszemu oficerowi (komandor Shepard).

Po zwycięstwie Przymierza w Bitwie o Cytadelę, Andersona awansowano na admirała i wybrano na wojskowego doradcę Donnela Udiny, radnego Cytadeli. Anderson został wkrótce wplątany w plan Cerberusa, mający na celu porwanie jego przyjaciółki, Kahlee Sanders, ale udało mu się temu zapobiec. Po tym wydarzeniu wrócił do służby, by pomóc w przygotowaniach do inwazji Żniwiarzy.

Dr Karin Chakwas

Codex_Dr._Karin_ChakwasDoktor Karin Chakwas to chirurg pourazowy, a zarazem major w Marynarce Przymierza. Służyła na SSV Normandii pod komendą kapitana Andersona, a później jego następcy. Była na pokładzie w chwili, gdy statek został zniszczony przez Zbieraczy. Potem opuściła Przymierze, by przyłączyć się do swojego byłego dowódcy na pokładzie zbudowanej przez Cerberusa Normandii SR-2. Wraz z większością załogi drugiej Normandii, Doktor Chakwas została porwana przez Zbieraczy i zabrana przez przekaźnik Omega 4, skąd została uratowana przez zespół kierowany przez swojego dowódcę.

Po przejęciu przez Przymierze Normandii SR-2, śledztwo wykazało, że Doktor Chakwas „nie odegrała istotnej roli i nie posiada udokumentowanej wiedzy” o kryminalnej działalności Cerberusa. Po tych zdarzeniach ponownie wstąpiła do Przymierza.

Dr Liara T’Soni

Codex_Dr._Liara_T'SoniDoktor Liara T’Soni to asari, handlarka informacją, a dawniej badaczka proteańskiej technologii. Urodzona na Thessii, w 2077 roku, jest jedynym dzieckiem nieżyjącej już Matki Benezii. Jej stosunki z matką ochłodziły się na kilka lat przed tym, jak Benezia została zindoktrynowana przez Żniwiarza znanego jako Suweren. T’Soni jest również świetnie wyszkoloną biotyczką – ona i Shepard, jej dowódca, służyli razem na SSV Normandii, nim okręt został zniszczony w ataku Zbieraczy.

Zanim zajęła się sprawami galaktyki, doktor T’Soni spędziła 50 lat badając technologię protean i tajemnicę ich wyginięcia. Teraz dzieli swój czas między proteańskie ruiny a konsultacje z ważnymi przedstawicielami różnych ras Cytadeli.

Dr Mordin Solus

Codex_Dr._Mordin_SolusDoktor Mordin Solus to specjalista od genetyki i były agent salariańskiego Oddziału do Zadań Specjalnych. Doktor Solus jest znany ze swojej pracy nad genofagium, bronią biologiczną, która niemal całkowicie wysterylizowała rasę krogan. Po jakimś czasie opuścił OZS i otworzył klinikę na Omedze. Doświadczenie bojowe pozwoliło mu zadbać o jej bezpieczne funkcjonowanie wśród przestępczego społeczeństwa Omegi.

W 2185 Doktor Solus dołączył do dowódcy Normandii, zwerbowany w celu zbadania Zbieraczy i Żniwiarzy. Był członkiem jej załogi w trakcie podróży przez przekaźnik Omega 4 i ataku na Zbieraczy. Przeżył tę misję, ale jego obecna lokalizacja nie jest znana.

EDI

Codex_EDIElektroniczna Inteligencja Defensywna, w skrócie EDI, służy za źródło informacji oraz system cyberobrony na odbudowanej Normandii SR-2. Załoga statku może uzyskać dostęp do EDI z dowolnego terminala lub przez radio.

W czasie ataku ze strony statku Zbieraczy, pilot Jeff „Joker” Moreau przekazał EDI pełen dostęp do systemów Normandii, umożliwiając w ten sposób statkowi ucieczkę. Chociaż EDI zachowała ten sam poziom dostępu, którego udzielił jej Moreau, zwykle zadowala się doradzaniem organicznej załodze, która podróżuje na Normandii i dba o statek.

Garrus Vakarian

Codex_Garrus_VakarianGarrus Vakarian to uznany, turiański snajper i inżynier polowy. Urodził się na Palavenie. Idąc w ślady ojca, został funkcjonariuszem Ochrony Cytadeli, ale opuścił jej szeregi po tym, jak przełożeni zamknęli jego dochodzenie dotyczące Sarena Arteriusa, Widma-renegata. Vakarian dołączył wtedy do załogi pierwszej Normandii i po jakimś czasie odkrył, że Saren został zindoktrynowany przez Żniwiarza znanego jako Suweren.

Potem Vakarian trafił na Omegę, raj kryminalistów. Przyjął tam imię Archanioł i, wraz z małą grupą agentów, walczył w celu zakłócenia działalności potężnych grup najemników. Wkrótce jednak znowu dołączył do załogi Normandii, ponownie zwerbowany przez jej dowódcę. Turianin przetrwał atak na bazę Zbieraczy. Ostatnio został szefem specjalnego turiańskiego oddziału, skupionego na przygotowaniach do inwazji Żniwiarzy.

Jacob Taylor

Codex_Jacob_TaylorJacob Taylor to ludzki biotyk i niegdysiejszy agent Cerberusa, działający pod komendą Mirandy Lawson. Urodzony w 2157, swą karierę rozpoczął jako marine Przymierza Układów. Potem był członkiem Korsarzy, programu agentów działających poza jurysdykcją Przymierza. Taylor przeżył atak gethów na Eden Prime, ale po tym wydarzeniu opuścił Przymierze, uznawszy, że pozostało obojętne wobec agresji.

Pracując dla Cerberusa, Taylor udaremnił plan batariańskich terrorystów szykujących się do wypuszczenia na Cytadeli broni biologicznej. Wkrótce przypisano go do Projektu Łazarz, operacji Cerberusa, w której zrekonstruowana miała zostać tajna fregata, Normandia, oraz jej dowódca – komandor Shepard. Po skończeniu projektu, Taylor został członkiem załogi Normandii i wraz z nią przeleciał przez przekaźnik Omega 4 w celu zniszczenia Zbieraczy. Przeżył tę misję, po czym opuścił Cerberusa. Jego obecna afiliacja i miejsce pobytu nie są znane.

Jeff „Joker” Moreau

Codex_Jeff_Joker_MoreauPorucznik Jeff „Joker” Moreau jest szanowanym pilotem w marynarce Przymierza. Urodzony i wychowany na Stacji Arkturus, jest powszechnie uważany za najlepszego pilota w Przymierzu Układów.

Moreau zaciągnął się do marynarki od razu po ukończeniu szkoły. Szybko zdobył szacunek swych przełożonych. Służył jako pilot zarówno na Normandii SR-1, jak i na jej następcy, SR-2. Pilotował obydwa statki w czasie Bitwy o Cytadelę i ataku na Zbieraczy.

Moreau cierpi na zespół Vrolika, rzadką, poważną przypadłość znaną też jako wrodzona łamliwość kości.

Kaidan Alenko

Codex_Kaidan_AlenkoMajor Kaidan Alenko to ludzki biotyk i oficer Przymierza Układów. Służył jako porucznik na SSV Normandii, brał udział w Bitwie o Cytadelę. Teraz kieruje Biotycznym Zespołem do Zadań Specjalnych w Centrali Wojennej Przymierza. Trybunał Przymierza niedawno wezwał Alenkę do złożenia zeznań odnośnie jego doświadczeń ze Żniwiarzami.

Alenko cierpi na ciężkie migreny powodowane wczesnym modelem implantu L2, który wszczepiono mu, gdy był dzieckiem. Modeli tych już się nie produkuje, ponieważ mogą one powodować katastrofalne uszkodzenia neurologiczne.

Miranda Lawson

Codex_Miranda_LawsonMiranda Lawson jest byłą, wysoko postawioną agentką Cerberusa i ludzką biotyczką. To właśnie Lawson kierowała Projektem Łazarz, któremu komandor Shepard zawdzięcza swój ratunek po zagładzie pierwszej Normandii.

Lawson jest żywym przykładem tego, co można osiągnąć dzięki inżynierii genetycznej. Stworzono ją w roku 2150 poprzez manipulację DNA jej ojca. Cała jej budowa fizyczna i psychiczna zostały zaplanowane, zapewniając jej między innymi zwiększoną długość życia i lepszy system odpornościowy.

Lawson należała do załogi w czasie dziewiczego rejsu Normandii SR-2. Była też w zespole, który pokonał Zbieraczy. Potem opuściła Cerberusa, a jej obecne miejsce pobytu nie jest znane.

Steven Hackett

Codex_Steven_HackettAdmirał Steven Hackett to odznaczony oficer Przymierza Układów, obecnie oddelegowany na Stację Arkturus, znajdującą się po drugiej stronie Przekaźnika Układu Słonecznego. W Bitwie o Cytadelę admirał Hackett dowodził Piątą Flotą. Po zwycięstwie awansowano go na szefa wojsk Przymierza.

Hackett był dzieckiem samotnej matki, urodzonym w Buenos Aires w 2134. Gdy jego matka zmarła w czasie pandemii w roku 2146, trafił do Wyższej Akademii Szkoleniowej dla Nieletnich, gdzie szybko ujawniły się jego wielkie talenty do nauk ścisłych i dowodzenia.

Hackett wstąpił do wojska w 2152, zgłaszając się na ochotnika do ryzykownych misji mających na celu kolonizację kosmosu poza Przekaźnikiem Układu Słonecznego. Dostał przydział jako podporucznik na Stacji Arkturus w roku 2156, po czym dowiódł swych zdolności w Wojnie Pierwszego Kontaktu. Droga jego kariery, od rekruta do admirała, stała się w Przymierzu legendą.

Tali’Zorah

Codex_Tali'ZorahTali’Zorah, quariańska inżynier, urodziła się w roku 2161 na agrostatku Rayya. W czasie Pielgrzymki – rytuału, w którym quarianie dowodzą swej przydatności dla floty – zdobyła rdzeń pamięci gethów, który zawierał dowód na to, że Widmo-renegat, Saren Arterius, współpracował z gethami. W efekcie Tali’Zorah przyłączyła się do załogi SSV Normandia, na której wzięła udział w Bitwie o Cytadelę.

Tali’Zorah powróciła do Wędrownej Floty po tym, jak pierwsza Normandia została zniszczona. Wkrótce Rada Admiralicji wysłała ją na dawną, quariańską kolonię na Haestromie, w celu odzyskania danych dotyczących gasnącego słońca tej planety. Większość jej oddziału poległa w ataku gethów, ale sama Tali’Zorah została uratowana, gdy Shepard i załoga nowej Normandii przybyli z odsieczą. Quarianka dołączyła do dawnego dowódcy, by pomóc w odparciu zagrożenia ze strony Zbieraczy, ale jej obecne miejsce pobytu nie jest znane.

Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Codex/Known_Associates
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.