Mass Effect™ 3: Lewiatan | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Mass Effect™ 3: Lewiatan

< Leksykon

Gatunek spoza Rady: Lewiatan

Raport przedstawiony grupie specjalnej Aurora, którego autorem jest komandor Shepard, to pierwsze istotne źródło informacji na temat wodnych stworzeń zwanych „Lewiatanami„. Nie istnieje żaden zapis ich prawdziwej nazwy, ich cywilizacji nie przypisuje się żadnych odkrytych ruin, nie odnotowano też żadnego ich wpływu na inne gatunki. Grupa specjalna może jedynie snuć domysły oparte na skąpych informacjach zawartych w raporcie.

Planeta obecnie zamieszkiwana przez Lewiatanów zapewne nie jest ich planetą ojczystą, więc przypuszcza się, że pomimo swych ogromnych rozmiarów i wodnego tryby życia Lewiatani osiągnęli rozwój techniczny i opanowali loty kosmiczne. Na pewno niezbędna do tego była umiejętność komunikowania się z lądowymi istotami rozumnymi i panowania nad ich umysłami, więc na planecie ojczystej Lewiatanów musiał istnieć też gatunek podległy, którego cywilizacja posłużyła im do realizacji ich celów. Zakłada się, że ciała Lewiatanów przystosowane są do ogromnych ciśnień występujących w głębinach, jak również mniejszych ciśnień w wodach przybrzeżnych, w których mogło dojść do kontaktu z podległymi istotami.

Wyniesienie w kosmos stworzenia rozmiarów Lewiatana musiało stanowić nie lada wyzwanie inżynieryjne. Do ułatwienia podróży Lewiatani zapewne użyli piezo, podobnie jak hanarzy, a zastosowanie cybernetycznej filtracji umożliwiło im oddychanie powietrzem, jak również natlenioną wodą. Nie wiadomo, czy Lewiatani umieścili w swoich ciałach coś w rodzaju wzmacniaczy biotycznych, ale wydaje się to prawdopodobne. Komunikacja za pomocą nadświetlnych impulsów wymaga precyzyjnej kontroli w stopniu nieznanym dotąd współczesnej nauce. Można tylko zgadywać, jakich wynalazków dokonali Lewiatani, a oni sami nie udzielają żadnych informacji.

Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Codex/The_Darkness_Breached:_Leviathan's_Secrets
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.