Traktat z Farixen | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Traktat z Farixen

Traktat z Farixen jest dokumentem podpisanym przez rasy Rady, ograniczającym posiadanie pancerników przez inne rasy Cytadeli w swoich flotach. Podczas Konferencji Farixeńskiej, rasy Rady zgodziły się ustalić stosunek konstrukcji pancerników pomiędzy nimi samymi ze względu na ich niszczycielski potencjał. Na szczycie piramidy jest strzegąca pokoju flota turian, która posiada większość we Flocie Cytadeli. Drugie, są pozostałe rasy Rady – asari i salarianie. Rasy stowarzyszone z Radą, tj. hanarzy i volusowie, są na samym spodzie listy.

Proporcje pancerników turian do ras sprzymierzonych z Radą wynoszą 5:3:1, co oznacza, że na każde 5 pancerników konstrukcji turian, przypada po 3 asari i salarianom i po jednym pozostałym rasom Rady. Podpisanie Traktatu z Farixen jest wymogiem dla każdej rasy ubiegającej się o otwarcie ambasady na Cytadeli.

Lotniskowce są statkami megalitycznymi, które generalnie mają podobną konstrukcję, co pancerniki. Jedyna różnica to taka, że lotniskowce są zaprojektowane do przenoszenia i transportowania ogromnych ilości pojazdów, myśliwców, przechwytywaczy i wojsk w całej galaktyce. Pancerniki są konkretnie zaprojektowane do walki z wrogimi statkami w przestrzeni kosmicznej i/lub zbombardowania celów na planecie. Konstrukcja lotniskowców nie jest zawarta w polityce Traktatu z Farixen, nie powodując ograniczeń prawnych w momencie budowy dowolnej ich liczby przez żadną rasę.

Mass Effect 2

Jeżeli Radę pozostawiono na śmierć na pokładzie Destiny Ascension pod koniec Mass Effect, usłyszymy wiadomości na Cytadeli i Omedze w Mass Effect 2 informujące, że turianie nie czują się już związani Traktatem, w efekcie intensyfikując swoją wysiłki w budowie statków.

Jeżeli Radę ocalono pod koniec Mass Effect, Systemy Przymierza otrzymały miejsce w Radzie oraz podziękowania za ich wysiłki. To prawdopodobnie oznacza, że jako rasa Rady, ludzkość może budować trzy pancerniki na każde pięć pancerników turian.

Ciekawostki

  • Traktat z Farixen swoimi postanowieniami jest podobny do Traktatu waszyngtońskiego, podpisanego przez USA, Wielką Brytanię, Japonię, Francję i Włochy w 1922 roku, ograniczając te państwa do tonażu krążowników liniowych w stosunku, kolejno 5:5:3:1:1. Była to próba utrzymania równowagi sił i pokoju po I Wojnie Światowej. Traktat zakończył wraz z nadejściem II Wojny Światowej.
  • Niezamierzoną konsekwencją Traktatu waszyngtońskiego był wzrost rozwoju lotniskowców, które napotykają mniej ograniczeń niż inne statki. Ta sytuacja wydaje się być podobna do tej w Mass Effect w rozwoju lotniskowców przez Systemy Przymierza. Podczas, gdy lotniskowce są tak duże jak pancerniki, ich zastosowanie w walce jest postrzegane jako główną innowację, nie są one ograniczone przez Traktat z Farixen.
Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Treaty_of_Farixen
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.