Wiadomości | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Wiadomości

Podczas podróży Sheparda, usłyszysz różne newsy związane z przydziałami, misjami i innymi rzeczami.

Mass Effect

Podczas korzystania z windy na Cytadeli, będzie czasem można usłyszeć newsy o tym, co dzieje się w galaktyce.

Wiadomości w windzie przed wyruszeniem na główną misję (fabularną, przyp. LW)

Czasami można usłyszeć historie wiadomości o tym, co dzieje się w tej części galaktyki. Historie te mogą dać Ci zadania.

 • Podobno zespół wydobywczy ExoGeni Corporation zaginął w gromadzie Hades Gamma. To uruchamia przydział Niezbadany świat: Zaginieni badacze.

Wiadomości w windzie po wyruszeniu na główną misję

Po zakończeniu różnych przydziałów i misji, można czasem usłyszeć informacje.

 • Po wykonaniu Niezbadany świat: Zaginieni badacze, usłyszysz wiadomości o tym, jak zespół został znaleziony oraz że ich nazwiska nie zostaną ujawnione do czasu powiadomienia ich najbliższych krewnych.
 • Po zakończeniu Feros: Torian usłyszysz wiadomości informujące o następstwach wypadku w Nadziei Zhu. Ton opowieści zależy od liczby kolonistów, którzy przeżyli gehennę.
 • Po zakończeniu Cytadela: Prośba negocjatora, usłyszysz wiadomości obejmujące efekty negocjacji. Ton opowieści zależy, czy dałeś negocjatorowi albo stymulant, albo antydepresant lub poradę, by się leczył.

Inne wiadomości z windy

Niektóre wiadomości nie są związane z przydziałami i misjami.

 • Binary Helix rozliczyło się poza sądem z grupą kroganin, która została oskarżona o korporację z oszustwami. Zapłacili BH na badania w celu znalezienia lekarstwa na genofagium, a następnie pozwali ich o zwrot pieniędzy, gdy nic nie wyszło z badań.
 • Z powodu ataku na Eden Prime, zwolennicy kolonialni Przymierze wycofali poparcie dla przyszłych koloni. Podczas, gdy urzędnicy twierdzą, że Eden Prime był odosobnionym przypadkiem, inwestorzy kolonialni wycofali wsparcie, dopóki nie przekonają, że Kolonie Przymierza będą chronione. W rezultacie, rekrutacja na kolonie gwałtownie spadła.
 • Salariański zespół wykopaliskowy doprowadził do problemu po odkopaniu proteańskich wykopalisk. Najwyraźniej niektórzy hanarscy opiekunowie zablokowali wykopalisko, by chronić artefakty „Rozbudzaczy”. Salarianie zaapelowali do hanarskich przedstawicieli na Cytadeli w celu osiągnięcia dyplomatycznego rozwiązania.

Mass Effect 2

Citadel NewsNet z Emily Wong

Terminal znajduje się na poziomie 27 Okręgu Zakera na Cytadeli, gdzie Emily Wong przekazuje jakieś wiadomości o tym, co dzieje się w galaktyce lub na Cytadeli.

 • Po przybyciu na Cytadelę po misji do Pochodzie Wolności, można usłyszeć historię o tym, jak urzędnicy Przymierza wciąż są małomówni o tym, co tam się stało. Urzędnicy Przymierza blokują prasę, a szczegóły są pobieżne. Jednak hanarzy oferują modlitwę w Kaplicy Rozbudzaczy za zaginionych.
 • Po misji na Horyzoncie i jeżeli Rada została uratowana, są wiadomości o ludzkim przedstawicielu wnioskującym o oficjalne śledztwo w ​​sprawie ataku na Horyzoncie. Jednak wniosek został odrzucony przy głosowaniu 3-1 w sesji z Radą twierdząc, że sprawa jest wewnętrznym problemem Przymierza. Radny Valern wspomina, że miejsce w Radzie oznacza, że gatunek radzi sobie ze swoimi własnymi problemami i pomaga innym z ich problemami. Ludzki przedstawiciel zgodzi się, ale wniosek większy dostęp do sieci śledzenia miejsca w Radzie. Jeżeli Rada zginęła, ludzki przedstawiciel nowej Rady, we wspólnym oświadczeniu z volusami i elkorami, ogłosi wykorzystanie floty Cytadeli w dochodzeniu. Również ludzki przedstawiciel kategorycznie zaprzecza rozmieszczenie Widm na kolonii.
 • Jeżeli Sidonis został oszczędzony w misji lojalnościowej Garrusa, mówi się, że Sidonis oddał się w ręce SOC i w pełni przyznał się do zamordowania własnej drużyny. Powikłania jego przyznania się do winy stwarzają dodatkowe problemy, ponieważ Omega nie posiada rządu do jego ekstradycji. Jeżeli Shepard zdecydował się pozwolić Sidonisowi umrzeć, Emily Wong informuje, że C-Sec bada jego śmierć, ale nie ma żadnych tropów.
 • Emily Wong donosi o rozwoju nowego systemu luster orbitalnych przez batarian. Obawy zostaną podniesione o możliwości nadużycia systemu jako broni masowego rażenia, mimo zapewnień ze strony Batariańskiej Hegemonii, że nowy system służy do celów terraformowania. Jeżeli Rada została ocalona, sytuacja zostanie rozwiązana dyplomatycznie z ewentualnym udziałem Widma. Jeżeli Rada zginęła, siły Przymierza rozpoczną rajd na batariańską kolonię.
 • Emily Wong donosi o trasie Piąty Floty Przymierza przemierzającej region Trawersu Attykańskiego, zatrzymując się na różnych koloniach, a kończąc na spornej planecie Ilos. Piąta Flota będzie się koncentrować wokół pancernika Orizaba, wspominając o oficerze dowodzącym (kapitan Hannah Shepard, jeżeli Shepard ma pochodzenia „Przestrzeń” lub admirał Steven Hackett). Jeżeli Rada zginęła, rządy asari i turian oraz salariańscy naukowcy na Ilos potępią użycie pancerników przez Przymierze, gdy flota zatrzymuje się na Patavigu organizując z volusami wiece niepodległościowe partii politycznych kolonii. Jeżeli Rada została ocalona, turianie i asari będą chwalić rolę Przymierza w dziedzinie ochrony Trawersu Attykańskiego, flota zrobiła przystanek na planecie Chasca, gdzie otrzymała pomoc od inwestorów asari w następstwie ataku dwa lata wcześniej.

Fakty Galaktyczne

Na terminalach na Cytadeli, Illium, Tuchance i podczas spaceru na Omedze, można usłyszeć różne historie wiadomości o tym, co dzieje się w galaktyce. Historie te są dostarczane przez żeński głos.

 • Grupa batarian najwyraźniej postanowiła pozwać Radę Cytadeli. Twierdzą oni, że rozprawa w sprawie galaktycznego handlu niewolnikami jest naruszeniem ich kultury. Podobno niewolnicy są istotną częścią społeczeństwa kastowego batarian.
 • Po zakończeniu misji rekrutacyjnej Mordina, usłyszysz wiadomość o zażegnaniu niekontrolowanej zarazy.
 • Jeżeli nie zabiłeś dr Wayne’a podczas przydziału Niezbadany świat: Martwi naukowcy w Mass Effect, w toku jest prowadzone dochodzenie w tej sprawie przez Cerberusa. Świadectwo dr Wayne’a, który obiecał immunitet, związane jest również ze śmiercią admirała Kahoku. Jeżeli zabiłeś dr Wayne’a, kapral Toombs będą próbował wnieść oskarżenie przeciwko Cerberusowi, ale nie znaleziono wystarczających dowodów na potwierdzenie jego historii.
 • Jeżeli nie zabito przewodniczącego Burnsa podczas Niezbadany świat: Zakładnicy w Mass Effect, potwierdza on obietnicę w uzyskaniu odszkodowań dla biotyków cierpiących z powodu implantów L2.
 • Po zakończeniu misji rekrutacyjnej Jack, są podawane wiadomości, że Czyściec został zniszczony, a na miejsce zostały wysłane siły bezpieczeństwa w celu uratowania ocalałych więźniów i strażników z kapsuł ewakuacyjnych.
 • Wiadomość niesie, jak bliska zamknięcia jest Fundacja Sirta do końca bieżącego roku budżetowego. Podobno firma nie może się otrząsnąć po ataku na jedną z jej placówek dwa lata temu.
 • Kolejny zespół archeologiczny ExoGeni zniknął w systemie Enoch Mgławicy Rosetta. Najwyraźniej istnieje zagrożenie ze strony piratów w rejonie.
 • Po ukończeniu misji N7: Wykopalisko archeologiczne na Joabie, usłyszysz wiadomości o tym, że szlaki handlowe w pobliżu Omegi zostały zaatakowane przez najeźdźców. Wszystkie statki są proszone, aby ponownie zsynchronizowały swoje protokoły modułów identyfikacyjnych.
 • Asari Sha’ira, znana także jako „Metresa”, będzie opuszczała Cytadelę po pogłoskach przecieków informacji i latach utarczki z prasą.
 • Po misji na Neith, usłyszysz wiadomości o tym, jak wszystkie korporacje korzystające z mechów bezpieczeństwa, zaczną sprawdzanie swoich systemów na obecność na wirusa, który powoduje zniszczenie ich protokołów modułu przyjaciel-wróg i wyłącza zabezpieczenia systemów celowniczych.
 • Jeżeli kolonia Nadzieja Zhu na Feros został ocalona, ogłasza plany rozwoju.
 • Po misji na Horyzoncie, usłyszysz wiadomości o tym, jak inne gatunki skłoniły się do zadbania o własne bezpieczeństwo. Turianie wzmacniają swoje załogi na statkach, a salariański Oddział do Zadań Specjalnych podobno bada sprawę ataków na kolonie. Jednakże, jeżeli Rada zginęła, ludzcy politycy będą obwiniać turiańskich bojowników za atak w odpowiedzi na utratę kontroli nad Cytadelą. Turiański przedstawiciel również skomentuje sprawę, że skoro ludzie przejęli władzę, to oni za to odpowiadają.
 • Po misji na pokładzie MSV Strontowy Muł, usłyszysz wiadomości o tym, jak Błękitne Słońca poniosły ciężkie straty walcząc z nieznaną grupą przestępczą.
 • Po misji na pokładzie opuszczonej stacji Jarrahe, usłyszysz o rozprzestrzeniającym się wirusie WI i rosnących ataków ze strony mechów. Firmy są proszone, by wzmocnić swoje systemy zabezpieczeń. Synthetic Insights wydało oświadczenie, że jest to standardowy błąd w procedurach WI, a nie zapowiedź zagrożenia ze strony SI, jak w przypadku gethów.
 • Po zakończeniu Legion: Kłótnia w rodzinie, jeżeli gethy heretycy zostali przeprogramowani, posterunki nasłuchowe Przymierza zgłoszą statki gethów migrujące do pobliskich gromad. Przymierze rozpocznie wzmacnianie patroli przygranicznych w oczekiwaniu na możliwe ataki lub migracje. Jednakże, jeżeli heretycy zostali zniszczeni, posterunki nasłuchowe zgłoszą liczne dryfujące statki gethów w przestrzeni, których załogi zostały zdezaktywowane.
Decyzja Raknii
 • Jeżeli Królowej Raknii żyje w Mass Effect, usłyszysz historię o tym, jak wiele statków ostatnio widziano, ale szybko się wycofywały. Przypominają prastare okręty Raknii.
 • Jeżeli Królową Raknii zginęła, usłyszysz historię o tym, jak Noveria Development Corporation ujawniła raport o tym, co się stało na Szczycie 15, ale twierdzi, że nie doprowadzono do stworzenia żywych raknii.
Wiadomości o pochodzeniu
 • Przestrzeń: Usłyszysz wiadomość o tym, jak kapitan Hannah Shepard, matka Sheparda, odmówiła przyjęcia awansu na admirała, pragnąc pozostać dowódcą pancernika Orizaba. Powiedziała, że jej awans to taktyka gry politycznej i że najlepiej uczci pamięć swego dziecka pozostając kapitanem statku.
 • Kolonia: Usłyszysz historię o tym, jak ojczyzna Sheparda – kolonia Mindoir zdobyła prawa do korzystania z podobieństwa Sheparda na swojej pieczęci. Ponieważ Shepard dawno nie był na kolonii, utrzymuje silne relacje z kolonią.
 • Ziemia: Usłyszysz wiadomość o tym, jak Fundacja imienia Shepard wspiera biedne dzieci z miejsc na Ziemi, by służyły w Systemach Przymierza.
Wiadomości o profilu psychologicznym
 • Bohaterstwo: Usłyszysz historię o tym, jak Plac Pamiątkowy im. Sheparda na Elizjum stał się najlepszym miejscem na śluby. Pod rozkazami admirała Hacketta, dochód z opłat ślubnych trafia na fundusz dla Weteranów Przymierza.
 • Przetrwanie: Usłyszysz historię o tym, jak Pomnik Shepard na Akuze jest już prawie gotowy. Uroczyste odsłonicie odbędzie się w 2186 przez admirał Hacketta.
 • Bezwzględność: Usłyszysz historię o tym, jak po raz kolejny podjęto próbę zgaszenia Ognia Pamiątkowego imienia Sheparda na Torfanie. Hackett wydał rozkaz zamknięta tego miejsca aż do odwołania.
Terra Nova
 • Jeżeli ocaliłeś zakładników podczas misji Zniszczyć Niebo, usłyszysz wiadomości o tym, jak planowane są obchody na całej planecie. Kate Bowman przeczyta list dziękczynny dla żołnierzy, którzy ją uratowali. Batariański przywódca najemników Balak, nadal jest na wolności.
 • Jeżeli zabiłeś zakładników podczas misji Zniszczyć Niebo lub nie ukończyłeś misję, to usłyszysz w wiadomościach, że planowane są obchody na całej planecie. Michael Bowman, ojciec Kate, zmówi modlitwę za tych, którzy zginęli.
Decyzja na Virmirze
 • Jeżeli Kaidan Alenko poświęcił się na Virmirze, usłyszysz historię o tym, jak Fundacja imienia Kaidana Alenki wysyła uzdolnione biotyczne dzieci do Projektu Podniesienie.
 • Jeżeli Ashley Williams poświęciła się, usłyszysz historię o tym, jak stała się pierwszym człowiekiem, który zdobył wysokie odznaczenia od rządów turian i salarian.
Przypadki widzenia Sheparda
 • Po zakończeniu misji na Pochodzie Wolności, będą wiadomości o relacji świadków, którzy widzieli Sheparda żywego na Omedze (ta wiadomość może być usłyszana nawet na Cytadeli, jeżeli tylko Shepard postawił nogę na Omedze).
 • Po zakończeniu misji na Horyzoncie, kolejne osoby zgłaszają swoje relacje o Shepardzie podczas niedawnego ataku na kolonię, lecz urzędnicy Rady zaprzeczają, jakoby Shepard żył albo pracował jako Widmo.
 • Po zakończeniu misji na Krążowniku Zbieraczy, kolejna informacja o mieszanych reakcjach o pojawieniu się Sheparda żywego.
 • Po zwieńczeniu misji Powstrzymaj Zbieraczy, będzie wiadomość o Shepardzie otaczający się przestępcami, mordercami, najemnikami i innymi niebezpiecznymi elementami, za to Fakty Galaktyczne wyraziły nadzieję, że Shepard będzie mógł udzielić wywiadu. Kolejne wiadomości niosą, że dziwne odczyty z przekaźnika Omega 4 sugerują, że był on niedawno używany.

Wiadomości Illium

Podczas spacerów na Illium, można usłyszeć różne wiadomości o tym, co dzieje się na planecie. W przeciwieństwie do Faktów Galaktycznych te są bez napisów.

 • Reklama Blasto: Atak Meduzy, fikcyjny film o Blasto, pierwszym hanarskim Widmie.
  • Ogłoszenie rozpatrywania skarg przez Stowarzyszenie Przeciwko Zniesławianiu Hanarów o wspomnianym filmu obejmuje „przeprosiny” Ilium Entertainment, w którym mają nadzieję, że widzowie wpierw obejrzą film przed podjęciem jakiegokolwiek wyroku.
 • Informacje zapowiadają przybycie Egzekutorki imieniem Samara. Raport wskazuje, że odmówiła wywiadu.
 • Ogłoszenie przeprasza za niezamierzone obrazy kierowane w stronę społeczności drellskiej przez specjalny raport na temat Thane’a Kriosa.
 • Jeżeli zakończono jego przydział, los Conrada Vernera jest wspomniane w Wiadomościach Illium.
  • Jeżeli Shepard powie do Conrada, by „spadał”, reportaż wspomni o śmierci Conrada Vernera podczas próby zatrzymania wykroczenia.
  • Jeżeli Shepard pozwala Conradowi, by mu „pomóc” rozwiązać problem w Wieczności, reportaż wspomina, że ​​Verner założył organizację charytatywną o nazwie „Pasterze”, poświęconej pomocy ludzkim uchodźcom, byłym jeńcom wojennym i sierotom wojennym, na swój sposób pomagając komandorowi Shepard.
 • Reklama Kantyny Rybopsa, restaurację specjalizującą się w Varrenach.

Wiadomości Omegi

Podczas spacerów na Omedze, można usłyszeć różne wiadomości, które są zazwyczaj modyfikacją Faktów Galaktycznych. Te wiadomości mają jednak ciemniejszy odcień i są dostarczane przez męski głos.

 • Po ataku na Horyzoncie, wiadomość będzie mówić o innej ludzkiej kolonii zaatakowanej i o tym, że ludzie na to zasłużyli. Wiadomość pogratuluje również tym, którzy są odpowiedzialni za atak na kolonię.
 • Po misji rekrutacyjnej Garrusa, Błękitne Słońca chciały przypisać sobie zasługę jego śmierci. Jednak Krwawa Horda i Zaćmienie kwestionują to, ponieważ nie znaleziono żadnych zwłok, a przynajmniej nie do zidentyfikowania, więc nikt nie może sobie przypisać śmierci Archanioła.
 • Grupa batarian kontynuuje plany pozwania Rady Cytadeli po zawieszenie galaktycznego handlu niewolnikami, który z kolei ogranicza prawa kulturalne batarian. Jednak ta grupa nie spodziewa się, by Rada Cytadeli podjęła decyzję uwzględniającą „kwestie kulturowe”.
 • Kolejne pytanie w wiadomościach: czy vorche są czymś więcej niż plagą czy w rzeczywistości są ratunkiem dla osłabionego rynku pracy na Omedze.

Mass Effect 3

W Mass Effect 3, wiadomości są dostarczane za pośrednictwem kilku wideo-ekranów zlokalizowanych na całej Cytadeli. Są one przekazywane w cyklu siedmiu wiadomości na raz przez Sieć Informacyjną Przymierza prezentowane przez Azada Cartera. Nowe wiadomości zastąpiają starsze w cyklu, gdy misje są kończone.

Po ukończeniu Priorytet: Mars

 • „Najnowsze dane wywiadowcze sugerują, że nieznana siła zniszczyła całą Hegemonię Batarian.”
 • „Wczesne raporty wskazują, że Ziemia padła ofiarą tej samej siły, która zaatakowała przestrzeń batarian.”
 • „Turiańskie kolonie informują o atakach wrogich sił. Podobno walki wybuchły już nawet na Palavenie.”
 • „Illium zaatakowane. Choć ta kolonia asari znajduje się w innej części galaktyki niż Palaven czy Ziemia, siły inwazyjne wydają się we wszystkich wypadkach takie same.”
 • „Według Rady te pangalaktyczne ataki są częścią potężnej i zorganizowanej inwazji.”
 • „Rada określiła najeźdźców mianem „Żniwiarzy”. Tym samym terminem posługiwał się zhańbiony komandor Shepard w odniesieniu do teoretycznego wroga.”
 • „Wojska Przymierza porzuciły gromadę Hades Gamma na pastwę nadciągających Żniwiarzy.”
 • Po uzyskaniu dostępu do Biura Widm: „Cała delegacja raloi opuściła Cytadelę, kierując się najwyraźniej instynktem samozachowawczym. Przedstawicielka delegacji, Ari’ka, powiedziała przed odlotem: „Nie mamy zamiaru walczyć z tymi, którzy jeszcze nas nie skrzywdzili. Nie mamy też ku temu możliwości.” Raloi planują zniszczyć wszystkie sztuczne satelity swojej planety oraz cały orbitujący wokół niej sprzęt obserwacyjny. Liczą, że Żniwiarze oszczędzą ich świat, uznając ich za cywilizację niezdolną do lotów kosmicznych. Rasa znana jako raloi nawiązała pierwszy kontakt z asari w ubiegłym roku i została formalnie powitana jako część społeczności galaktycznej.”

Po ukończeniu Priorytet: Palaven

 • „Trwają zażarte walki na Palavenie, w większej części okupowanym przez Żniwiarzy. Wydaje się, że turianie mogą utracić swą planetę.”
 • „Prymarcha Victus zwołał szczyt wojenny ras Rady. Według licznych doniesień, zaproponował udział w spotkaniu również kroganom.”
 • „Wywiad asari donosi o pojawieniu się Żniwiarzy w Mgławicy Sileańskiej i Gromadzie Nimbus.”

Po ukończeniu Aria: Błękitne Słońca, Aria: Krwawa Horda i Aria: Zaćmienie

 • „Gangi najemników z Błękitnych Słońc, Zaćmienia i Krwawej Hordy nieoczekiwanie ogłosiły, że łączą siły w celu walki ze Żniwiarzami.”

Po ukończeniu Akademia Grissoma: Awaryjna ewakuacja

 • Jeżeli ukończono w porę: „W ataku Żniwiarzy na Elizjum ucierpiała również Akademia Grissoma. Siły Przymierza zdołały jednak ewakuować wszystkich uczniów.”
 • Jeżeli nie ukończono w porę: „W ataku Żniwiarzy na Elizjum ucierpiała również Akademia Grissoma. Najprawdopodobniej nikt nie przeżył.”

Po ukończeniu Cytadela: Hanarski dyplomata

 • Jeżeli Kahje zostało ocalone: „Ojczyzna hanarów, Kahje, potwierdza swoje wsparcie dla wojsk Rady i oferuje rozległe wsparcie medyczne oraz techniczne.”
 • Jeżeli Kahje zostało stracone: „Ojczyzna hanarów, Kahje, została zdobyta przez Żniwiarzy po tym, jak ekstremiści religijni wyłączyli jej system obrony orbitalnej. Nikt nie przeżył.”

Po ukończeniu Priorytet: Sur’Kesh

 • „Dzięki wykorzystaniu obszaru Hades Gamma, siły Żniwiarzy szybko rozprzestrzeniły się na gromady Gemini Sigma i Voyager.”
 • „Ludzkość otrzymała potężny cios – siły Żniwiarzy zdobyły stację Arkturus, stolicę Przymierza Układów.”
 • „Ojczyzna volusów, Irune, została zdobyta przez siły Żniwiarzy. Voluscy uchodźcy zmierzają podobno ku koloniom turian.”
 • „Siły Cerberusa rzekomo zaatakowały salariańską placówkę medyczną na Sur’Keshu. Oficjalne czynniki salariańskie odmówiły komentarza.”
 • „Uchodźcy z kolonii okupowanych przez Żniwiarzy trafiają do tymczasowych obozów w dokach Cytadeli.”

Po ukończeniu Trawers Attykański: Oddział krogan

 • „Kroganie informują o dużych stratach wśród oddziałów, które zniszczyły fortecę Żniwiarzy w dawnej przestrzeni raknii.”

Po ukończeniu N7: Atak Cerberusa

 • „Siły Cerberusa wylądowały na Tuchance, najwyraźniej próbując osłabić opór, jaki kroganie stawiają Żniwiarzom. Kroganom udało się odeprzeć ten atak.”

Po ukończeniu N7: Porwania Cerberusa

 • „Cerberus zaatakował cywilów na planecie Benning. Przymierze wysłało oddziały do obrony uchodźców podczas ewakuacji.”

Po ukończeniu Priorytet: Cytadela II

 • Jeżeli zamach się nie powiódł: „Doszło do nieudanej próby przejęcia kontroli nad Cytadelą przez Cerberusa. Funkcjonariusze SOC zabili ostatnich napastników.”
 • Jeżeli zamach się powiódł: „Doszło do nieudanej próby przejęcia kontroli nad Cytadelą przez Cerberusa. W walkach zginął salariański członek Rady.”
 • „Nie ustalono jeszcze, kto zastąpi radnego Donnela Udinę, który zginął, pomagając siłom Cerberusa w próbie zamachu na członków Rady.”
 • Jeżeli Kaidan/Ashley przeżył/a zamach: „Major Kaidan Alenko/Komandor porucznik Ashley Williams, drugie ludzkie Widmo, pomógł/pomogła komandorowi Shepardowi udaremnić zamach Cerberusa na członków Rady.”
 • Jeżeli Kaidan/Ashley nie przeżył/a zamachu: „Major Kaidan Alenko/Komandor porucznik Ashley Williams, drugie ludzkie Widmo, zginął/zginęła na służbie, broniąc Rady przed siłami Cerberusa.”
 • „Po otrzymaniu szczepionki na genofagium, krogańscy przywódcy ogłosili zawiązanie z wojskami turian przymierza przeciwko Żniwiarzom.”
 • „Połączone siły turiańsko-krogańskie wylądowały na Irune z zamiarem odbicia ojczyzny volusów z rąk Żniwiarzy.”
 • „Rosną straty w ludzkich koloniach atakowanych przez Żniwiarzy: Elizjum, Tiptree i Nadziei Zhu.”
 • „Podczas gdy Przymierze ponosi ciężkie straty, siły turian na Palavenie wzmocnił kontyngent krogański.”
 • Jeżeli Wrex przeżył atak na Virmirze: „Krogański przywódca, Urdnot Wrex, oświadczył, że wsparcie udzielone turianom dowodzi, iż kroganie są gotowi na powrót do Cytadeli.”
 • Jeżeli Wreav przewodzi kroganom: „Krogański przywódca, Urdnot Wreav, oświadczył, że kroganie nie okażą łaski Żniwiarzom ani nikomu innemu, kto naruszy ich suwerenność.”
 • „Siły Żniwiarzy kontynuują szturm na przestrzeń asari, zajmując Gromadę Nimbus i Mgławicę Sileańską.”

Po ukończeniu Cytadela: Ambasador volusów

 • Jeżeli Shepard wybrał ocalenie kolonii: „Siły Cerberusa zaatakowały kolonię turian na Aefusie, ale zostały odparte dzięki ostrzeżeniu wysłanemu przez Przymierze.”
 • Jeżeli Shepard wybrał Voluską Flotę Bombowców: „Siły Cerberusa zaatakowały kolonię turian na Aefusie i zajęły tamtejsze stocznie. Turianie donoszą o olbrzymich stratach.”

Jeżeli udało się zyskać wsparcie Balaka podczas Cytadela: Batariańskie kody

 • „Okręty rozbitej Hegemonii Batarian ogłosiły zaskakujące połączenie sił z Przymierzem. Przywódcy Hegemonii poinformowali, że pokonanie Żniwiarzy jest ważniejsze od dawnych uraz.”

Po ukończeniu N7: Baza myśliwców Cerberusa

 • „Siły Przymierza odpłaciły Cerberusowi odważnym atakiem, który unieruchomił bazę myśliwców Cerberusa na Noverii.”

Po ukończeniu Priorytet: Pancernik gethów

 • „Siły Żniwiarzy dostrzeżono już w układzie Parnitha, w odległości uderzeniowej od ojczyzny asari, Thessii.”
 • „Siły Żniwiarzy zajęły po ciężkich walkach gromadę Argos Rho. Według raportów zapuszczają się też do Mgławicy Perseusza blisko przestrzeni gethów.”
 • „Kolejne problemy w Ramieniu Perseusza. Żniwiarze kontrolują teraz Nexus Hadesu i gromadę Wartowni Omega.”

Po ukończeniu N7: Reaktory paliwowe

 • „Po ciężkich walkach wojskom Przymierza udało się przywrócić zasilanie kluczowego składu paliwowego na Cyone.”

Po ukończeniu Priorytet: Rannoch

 • Jeżeli pokój został osiągnięty między quarianami i gethami: „Gethy i quarianie zapominają o wielu stuleciach wrogości i zgadzają się wspomóc walkę z siłami Żniwiarzy.”
 • Jeżeli gethy zniszczyły quarian na Rannochu: „Po pokonaniu quarian gethy ogłosiły, że dążą do zawiązania przymierza przeciwko Żniwiarzom.”
 • Jeżeli quarianie zniszczyły gethy na Rannochu: „Po zniszczeniu gethów quarianie ogłosili, że dołączą do wojny przeciwko Żniwiarzom.”
 • „Po zakończeniu wojny między gethami i quarianami, wojska turian nieoczekiwanie otrzymują kluczowe wsparcie.”
 • „Po raz pierwszy od czasów Wojen Raknii, wrogie siły zaatakowały ojczystą planetę asari, Thessię.”
 • „Podczas gdy losy armii asari i Przymierza nie układają się najlepiej, turianie i kroganie nadal zażarcie walczą o Palaven.”

Po ukończeniu Priorytet: Thessia

 • „Siły Żniwiarzy wydają się bliskie zdobycia Thessii, a strumień uchodźców asari płynie wartko ku Cytadeli.”
 • „Żniwiarze zajęli Morze Rdzawe w Trawersie Attykańskim. Siłom najeźdźców uległy też Przestrzeń Nubijska i Mgławica Armstronga.”
 • „Trwają walki. Żniwiarze kontrolują już ponad połowę zamieszkanej części galaktyki.”
 • „Po zajęciu ojczyzny elkorów przez Żniwiarzy, ku Cytadeli ruszył potok uchodźców z Dekuuny.”
 • „Obozy dla uchodźców na Cytadeli nadwyrężają istniejące zapasy. Rada informuje, że w niedalekiej przyszłości mogą wystąpić niedobory żywności.”
 • Jeżeli Wrex przeżył atak na Virmirze i genofagium zostało wyleczone: „Urdnot Wrex stanowczo potwierdza, że kroganie nadal będą popierać turian. Palaven wciąż się broni przed siłami Żniwiarzy.”
 • Jeżeli lekarstwo na genofagium zostało sabotowane i Wrex przewodzi kroganom: „Kroganie potwierdzili swoje wsparcie, ale ich siły rozproszyły się po nieoczekiwanej śmierci Urdnota Wreksa.”
 • Jeżeli Wrex przeżył atak na Virmirze i genofagium zostało wyleczone, ale Tuchanka: Bomba nie zostało ukończone w porę: „Urdnot Wrex potwierdził swoje wsparcie dla turian, ale tragiczny wybuch w Dolinie Kelpickiej ogranicza możliwości bojowe krogan.”
 • Jeżeli Wreav przewodzi kroganom: „Urdnot Wreav zadeklarował, że prędzej umrze, niż się podda. Palaven wciąż się broni przed siłami Żniwiarzy.”
 • Jeżeli pokój został osiągnięty między quarianami i gethami: „Okręty quarian i gethów zapewniły turianom kluczowe wsparcie pozwalające na kontynuację działań wojennych.”
 • Jeżeli quarianie zniszczyły gethy na Rannochu: „Okręty quarian zaczęły udzielać wojskom turian wsparcia w kluczowych obszarach.”
 • Jeżeli gethy zniszczyły quarian na Rannochu: „Okręty gethów zapewniły kluczowe wsparcie, by spowolnić postępy Żniwiarzy.”

Po ukończeniu N7: Centrala komunikacyjna

 • „Odparto atak Cerberusa, który usiłował zająć placówkę komunikacyjną Przymierza na planecie Ontarom.”

Po ukończeniu Priorytet: Horizon

 • „Uchodźcy uciekający do Sanktuarium zostali zabici. Przymierze ostrzega cywilów, że Sanktuarium było przykrywką dla działań Cerberusa.”
Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/News_Stories
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.