Mass Effect 4: Proście, a otrzymacie [ME: Andromeda] | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Mass Effect 4: Proście, a otrzymacie [ME: Andromeda]

banner

Słyszałeś o Mass Effect 4, prawda? Pewnie, że tak, to tylko jedna z najbardziej oczekiwanych gier… cóż… kiedykolwiek. Jak myślisz, o co proszą fani, żeby zobaczyć w grze o tak nakręconym hypie? Cóż, najróżniejsze rzeczy, ale to nic nowego. Nowe jest jednak to, że tym razem deweloper Bioware może wysłuchać ich sugestii. Nie wszystkich oczywiście, ale nawet jeśli tylko kilka z nich będzie brane pod uwagę myślę, że będzie to z pewnością właściwy krok w kierunku uczynienia Mass Effect 4 najlepszą grą w historii. Ale o czym ja tu mówię?

Więcej szczegółów w środku. Zapraszamy 🙂

Poniżej sugestie fanów, które mogą (lub nie koniecznie) być wprowadzone w życie przez Bioware.

Bardzo dawno temu (zeszły tydzień), Dyrektor Kreatywny Mass Effect 4 Mac Walters zaprosił fanów serii za pośrednictwem Twittera, aby zaproponowali pewne opcje, które chcieliby zobaczyć w grze. Cała akcja pewnie złamie kilka serc, gdy większość pożądanych funkcji nie zostanie włączona do gry, więc wstydź się Mac za narażanie ludzi na takie stresy! Z drugiej strony, jak już zapewne wiecie, wielu graczy ma lepsze rozeznanie niż większość deweloperów w tym, co sprawia, że gra wideo naprawdę dobrze i wierzę, że ludzie w Bioware są wystarczająco inteligentni, aby uznać ten fakt i wprowadzą w życie niektóre chociaż oczekiwane funkcje w Mass Effect 4.

Same sugestie rozciągają się od dobrych po niesamowite. Jasna sprawa, jest też kilka tych nieciekawych, ale może skupmy się na tych niezłych? Na przykład, jeden z użytkowników zaproponował: „Możliwość ponownego zmodyfikowania wyglądu twojej postaci po początkowym jej stworzeniu byłaby fajna.” Wiem, że niektórzy ludzie są bardziej zainteresowani rozgrywką i historią, a nie wyglądem bohatera, ale to jest w końcu RPG i oglądamy twarz swojej postaci bardzo często, więc super byłoby móc zobaczyć możliwość zmiany jej wyglądu. Będziesz tak podekscytowany tym, że grasz w Mass Effect 4, więc po prostu stworzysz losowo swoją postać, a później będziesz żałować tej decyzji? Tak, wszyscy mieliśmy tak z innymi grami RPG i to zdecydowanie kicha. Ja, na przykład, uważam, że jest to znakomity pomysł i myślę, że warto poświęcić mu trochę uwagi. Niestety, dyrektor kreatywny Mass Effect 4 nie daje bardzo obiecującej odpowiedzi co do tej sugestii, jak widać poniżej, ale mam nadzieję, że pomysł będzie co najmniej omówiony przez zespół BioWare.

Idąc dalej – inny użytkownik sugeruje, że nadchodzący tytuł powinien posiadać coś w rodzaju uznanego systemu Nemesis – oferowanego przez Śródziemie: Cień Mordoru. Jest to bardzo złożony system, który losowo generuje nowych i unikalnych wrogów, przez co za każdym razem czujesz się jakbyś wskakiwał w nową, unikalną rozgrywkę. Zdaję sobie sprawę, że nie brzmi to niesamowicie, kiedy opisać to w taki sposób, więc może najlepiej sprawdzić WIKI Nemesis, jeśli ktoś chce dowiedzieć się więcej na ten temat. Więc – zadziała to w Mass Effect 4? Wydaje się to nieco wątpliwe, ponieważ w trakcie rozgrywki będziesz prawdopodobnie musiał rozmawiać z niektórymi przeciwnikami (i uderzyć ich w twarz, jeśli jesteś Renegatem) i nie bardzo będzie to działać, gdy wrogowie będą generowani losowo. Jednak BioWare mogłoby skorzystać z czegoś takiego, jeśli realizowano by to w taki sposób, aby nie wejść w konflikt z fabułą, która jest prawdopodobnie blisko ukończenia już teraz. Niezależnie od tego, Walters docenia system Nemesis i na pewno warto się nad tym pochylić.

Kolejny użytkownik pisze: „skutki wyboru, które wpływają na osobowość / dialog dalej w trakcie rozgrywki. Albo chodzący niedźwiedź-kosmita!. „Myślę, że to absolutnie niesamowity pomysł! Chodzi mi o niedźwiedzia-kosmitę oczywiście! BioWare prosimy dorzućcie to jak najszybciej. Również konsekwencje wyboru byłyby miłe – zobaczyć, jak wszystkie dokonane wybory w Mass Effect 4 są o wiele bardziej znaczące. Nie wiem jak wy, ale w trylogii poszedłem ścieżką Renegata na maksa i przeszkadza mi trochę, kiedy ludzie byli dla mnie mili, mimo że byłem w sumie chamem przez większość czasu. Po prostu wydawało się, że staram się z całej mojej mocy, aby spowodować bezsensowny zamęt i chaos w galaktyce a wszyscy mają to w dupie… Bardzo bym chciał zobaczyć NPC w Mass Effect 4 ze zamieniającym się nastawieniem i możliwościami dialogu zależnymi od Twoich działań i wyborów. Ale tak, niedźwiedź- kosmita to też super pomysł.

Kolejna propozycja, która przykuła moją uwagę była związana z fryzurami i jak powinniśmy mieć ich więcej w czwartym odcinku, co jest zdecydowanie do przemyślenia. Jednak odpowiedź Waltersa jest jeszcze bardziej interesująca, ponieważ udało mu się potwierdzić, że Mass Effect 4 ukaże się na PS4 i Xbox One. Mała wpadka? Wprawdzie nie jest to niespodzianką (wszyscy się tego domyślali), do tej pory nie było jednak oświadczeń na temat dostępności ME4 na next-geny, aż do teraz jak sądzę. Walters wskazuje, że next-geny = lepsze włosy, więc domyślnie, że nie powinno być problemem z fryzurami w Mass Effect 4. Przygotujcie swoje PS4 lub Xbox One, ponieważ teraz wiecie na pewno, że gra ukaże się na tych platformach.

@Cristina_Shaw: A largervarietyof/betterfittinghairstyles:)” NextGen= betterhair. Or ifitdoesn't… It reallyshould. No?

— Mac Walters(@macwalterslives) marzec 8, 2015

Niektóre inne dobre sugestie przedstawione przez fanów to przyniesienie uczucia zachwytu z powrotem do Mass Effect 4, więcej wciągających postaci, ciekawe zadania poboczne, realistyczny świat, galaktyczne tajemnice, koszmarny poziom trudności i oczywiście – bokobrody. Mając powyższe na uwadze, osobiście oddaję głos na następującą sugestię – jak dla mnie najlepszą: „Wszystko, czego chcę od następnego Mass Effect to śmiać się i płakać, i zastanawiać się, czy na pewno postąpiłem słusznie.” Nie ma nic lepszego niż gra wideo wypełniona humorem, tragedią i wątpliwościami wynikającymi z wyborów moralnych. Miejmy nadzieję, że to wszystko Mass Effect 4 może nam zagwarantować i sprawi, że poczujemy się znów jak dzieci patrzące na choinkę po raz pierwszy w życiu.

MASS_EFFECT_4_MORDIN_FEELS

Tłumaczenie: umbra04
Źródło: GeekSnack
Możesz przejść na dół i pozostawić odpowiedź. Pingowanie jest zablokowane.
 • asad

  Chyba w Inkwizycji wprowadzili możliwość zmiany wyglądu postaci. Jakby w nowym ME edytor postaci byłby na poziomie tego z Saints Row 4 to byłoby dobrze.

  • xsas7

   W Inkwizycji zmiana wyglądu postaci zostanie wprowadzone w DLC „Czarne Emporium” (tj. miał być taki zamiar, ale podobno ma być to jeszcze usprawnione i pojawi się w kolejnym patchu)

   Niemniej jednak fajnie gdyby edytor był rozbudowany i pozostawili kod facjaty (zawsze łatwiej go skopiować, niż na nowo tworzyć całą twarz)

 • The PolishGamer

  Potrzeba dobrej fabuły i postaci , edytor też dobry pomysł. Najbardziej będzie brakować mi Tali

  • Czan

   A mi Kasumi :C
   A tak na serio to według mnie to powinni dodać, że zapis z ME3 wpływa jakoś na ME4, ucieszyłbym się gdyby tak zrobili.
   I jeszcze jedna rzecz jest ciekawa, napisali że ME4 będzie na Xbox One i PS4, a co z PC?

   • The PolishGamer

    Na Pc też. Będzie tylko potwierdzili nextgeny

 • ElitarnyBak

  Moim skromnym zdaniem szczegóły typu włosy, szczęka, makijaż i zmarszczki nie jest czymś na co bohater powinien marnować czas, CHOCIAŻ wszyscy pamiętamy tą maszynkę z ME2 która usuwała blizny. Czymże to było jak nie zwyczajną operacją plastyczną.
  Lecz poważnie, zmiana wyglądu… Mi też przeszkadzało, kiedy okazywało się że mój Shepard ma krzywą mordę lecz nie dajmy się zwariować.
  Najlepiej niech się skupią na (uwaga wymieniam) głębokiej, wciągającej, wielowątkowej, niepowtarzalnej i ogólnie wspaniałej fabule.
  Przeżyję bohatera (i jego krzywy ryj), ale jeśli przez większość gry zamiast ratować cywilizacje, rozwiązywać konflikty, bawić się w detektywa itp. będę musiał skanować planety i strzelać do jednego z dwóch typów wrogów, to tytuł będę uważał za zmarnowany (nawet jakby całe opcje generowania postaci będą przerżnięte z Simsów).

 • Silvaren

  A to jakaś tajemnica była, że na next geny wyjdzie kolejny ME? Przecież nie raz powtarzali, że zrezygnowanie z poprzedniej generacji sprzętu pozwoliło im rozszerzyć nie tylko prezentację ale i mechaniczną stronę gry. W sumie było o tym wiadomo chyba długo przed premierą Inkwizycji – na E3 2013, a nawet jeśli nie, na koniec 2013 r.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.