Przewidywania analityków: Mass Effect 4 i Mirror’s Edge 2 zostaną wydane przed kwietniem 2016 [ME: Andromeda] | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Przewidywania analityków: Mass Effect 4 i Mirror’s Edge 2 zostaną wydane przed kwietniem 2016 [ME: Andromeda]

banner

Wszyscy wiedzą, że kolejny Mass Effect nadchodzi. Tyle (i tylko tyle) można usłyszeć od twórców serii z BioWare. To, czego jednak nikt nie wie, to dokładnie kiedy gracze dostaną w swoje ręce następną odsłonę niezwykle popularnej kosmicznej sagi. Według niektórych doniesień, gra już jest już gotowa i grywalna, a według innych – jeszcze lata miną zanim zostanie ukończona.

Jednak, mając na uwadze, że jesteśmy już po wydaniu Dragon Age: Inquisition, można śmiało założyć, że tempo produkcji nowego Mass Effect wskoczy na wyższy bieg. Sławni scenarzyści, w tym znany z Halo 4 Chris Schlerf i Dawid Gaider z BioWare jak głosi plotka pracują nad projektem. Motion capture do gry również jest w toku. Starszy Dyrektor ds. Rozwoju w BioWare Chris Wynn otworzył na Twitterze dyskusję, szukając producentów do pomocy w kształtowaniu trybu online Mass Effect.

Zdaniem jednego z ekspertów, wszystkie te działania mogą oznaczać tylko jedno – nowy Mass Effect będzie gotowy przed kwietniem 2016. W raporcie publikowanym przez Wedbush, Michael Patcher, jeden z najwybitniejszych analityków przemysłu gier wideo, twierdzi, że Electronic Arts wyda Mass Effect na obecną generację konsol gdzieś w roku obrotowym 2016, który trwa od kwietnia 2015 do kwietnia 2016 (rok obrotowy i kalendarzowy nie zawsze się pokrywają).

Mirrors-Edge-2-Development-700x350

Mass Effect to nie jedyna gra, której wydanie przewiduje Patcher w tym czasie. Inne tytuły, które można dorzucić do worka pod nazwą „rok obrotowy 2016” to Star Wars Battlefront, kolejny Need for Speed, o którym już wielu fanów wie i długo oczekiwana kontynuacja Mirror’s Edge 2. Jeżeli Patcher ma rację, EA ma wyjątkowo mocny zestaw przygotowany na kolejny rok – nie wliczając świetnie sprzedających się, corocznych odsłon serii sportowych.

Patcher nie powołuje się na żadne źródła – nie jest to więc pewna data premiery wspomnianych gier, na co liczyli (i wciąż liczą) fani. Możliwe, że więcej informacji o ME uda się uzyskać na E3, od którego dzieli nas już tylko kilka miesięcy. Poprzednio BioWare wskazywało, że kolejny Mass Effect nie będzie dotyczył Komandora Sheparda, ani nie będzie również prequelem – gra będzie się toczyć równolegle z historią Sheparda i wprowadzi graczy w świat nowych postaci, nowych światów i ras obcych.

Oczywiście to wszystko zależy od tego czy Michael Patcher i jego zespół mają rację. Niezależnie od tego jak znany jest Patcher, zdarzało już mu się mylić w przeszłości. Niezależnie od tego jak dobry jest analityk i jego źródła – plany się zmieniają. Obecnie wiele wielkich tytułów ma opóźnione daty wydania i nawet w EA może się zdarzyć, że mając już gotową maszynę marketingową, premiera zostanie przesunięte na kolejny rok, jeżeli developerzy zdecydują, że potrzebują więcej czasu.

Tłumaczenie: umbra04
Źródło: GameRant
Możesz przejść na dół i pozostawić odpowiedź. Pingowanie jest zablokowane.
 • halo alo

  jak będą przestawiać tą datę premiery tak jak rockstar gta5 na pc, to sie wścieknę xD

 • ElitarnyBak

  jeszcze rok….
  jeszcze rok…
  jeszcze tylko rok….. X|

 • retro1

  Nawet jeśli jeszcze rok to nic by się nie stało gdy pokazali coś więcej niż podczas ostatniego E3, jakieś przykładowe lokacje żeby zaostrzyć apetyt, a nie tylko concept art.

 • Czan

  W tym samym czasie wyjdą 3 gry które chce mieć, jedno pytanie tylko: Co ja mam do tego czasu robić? 😛

  • retro1

   Właśnie w tym problem. I jeszcze do tego nie wiadomo co ostatecznie dostaniemy. To również problem całej branży komputerowej gdzie są obszary w których nie brakuje produkcji, wręcz jest ich za dużo. I jest tęż obszar omawianego Mass Effect czyli obszernego i wielowątkowego RPG rozgrywanego w kosmosie gdzie nic więcej ciekawego za bardzo nie ma. Kiedy myślałem że DESTINY pójdzie tym samym tropem co Mass Effect, ale okazało się że wybrali inną drogę mniej ciekawszą, i do tego ograniczyli się tylko do konsol.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.