Główny scenarzysta Mass Effect – Drew Karpyshyn, wraca do BioWare | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Główny scenarzysta Mass Effect – Drew Karpyshyn, wraca do BioWare

drew

Główny scenarzysta oryginalnego Mass Effect’a, Drew Karpyshyn, opuścił studio kilka lat temu, by skupić się na pisaniu swojej serii powieści Chaos Born. Ku zdziwieniu wielu, wrócił on niedawno do studia.

Po więcej informacji zapraszamy do środka.

Wkład Karpyshyna w BioWare jest ogromny. Przed opuszczeniem studia pracował przy pisaniu scenariusza do oryginalnego Mass Effect’a, współpracował z Mac’iem Waltersem przy pisaniu scenariusza do Mass Effect 2, a także pracował przy Jade Empire, Star Wars: Knights of the Old Republic oraz przy wielu innych tytułach BioWare. Karpyshyn opuścił BioWare w 2012 roku, ale już wtedy dał jasno do zrozumienia, że nie zrywa więzi współpracy ze studiem. Karpyshyn zapowiedział swój powrót na łamach swojego blogu, pisząc: „Kilka lat temu opuściłem BioWare, skupiając się na moich powieściach Chaos Born, ale teraz, gdy trylogia jest zakończona, zdecydowałem się na powrót do stada.” Karpyshyn nie chce na razie wchodzić w szczegóły na temat tego, co będzie robić, ale to też nie potwierdza, że nie będzie pracować nad jakimkolwiek nowym niezapowiedzianym projektem BioWare, „Czy BioWare zapowie niedługo nowy projekt w związku z moim powrotem do firmy? Odpowiem krótko: nie. W tej chwili skupiam się wyłącznie na Star Wars: The Old Republic.

BioWare pracuje obecnie nad nową częścią serii Mass Effect, Mass Effect: Andromeda, lecz póki co niewiele wiadomo o tej grze, poza jej tytułem.

Źródło: GameInformer, PPE.pl
Możesz przejść na dół i pozostawić odpowiedź. Pingowanie jest zablokowane.
 • TaliFanNumeroUno

  Wątpię, by zajął się pracą nad Andromedą, ale może pomoże przy DLC czy czyms taki, :v

  • konradxdx

   czemu miałby nie pracować nad andromedą ?

   • Pepryk

    Bo dopiero wrocil a nad andromeda juz pracuja chyba z poltora roku

 • ElitarnyBak

  Będzie to niepoprawne jak powiem, że ojciec pierworodnego Mass Effecta nareszcie wrócił do swojego synka (i jego mamusi)?
  Bo tak to sobie wyobraziłem.

 • Koniu

  Tak sobie pomyślałem że w obliczu tego co dzieje się na świecie temat zróżnicowania rasowego czy gatunkowego będzie mocno wymuszony poprawnością polityczną. Niepożądany wpływ na warstwę fabularną. Już wcześniej były ostre debaty na ten temat. Oby zarówno twórcy jak i odbiorcy nie zapominali że to tylko gry:)

 • N.

  Za późno, lore ME nie da się już naprawić.

 • Jade Empire tę grę będę zawsze miło wspominał 😉

 • ElitarnyBak

  Od miesiąca nic się nie wydarzyło …

  to może chociaż jakieś plotki!

  http://pclab.pl/news67089.html

  Będzie nad czym dyskutować

  • Czan

   Będzie można wziąć tylko człowieka :C mam nadzieję, że chociaż jeśli będzie COOP jak w ME3 to będzie można zagrać inną rasą, bo fajnie się grało innymi rasami.

   • Aust

    W sumie ja też już się stęskniłem na SB i nawet pisałem do jego agentów czy coś się zmieni i na razie wygląda to słabo… Przydałoby się więcej agentów. Ja niestety nie mam kwalifikacji ani czasu 🙁

    Co do informacji, to w sumie żadne zaskoczenie… najwięcej nadziei pokładam w nowym Mako. Jak dotąd żaden pojazd w ME nie był wygodny w sterowaniu, skoro już opanowano technologię efektu masy, to czy naprawdę pojazdy muszą latać bez ładu i składu?

    • ElitarnyBak

     DYSPUTA!
     Kul, gdyż akurat ja mam odmienne zdanie co do effektu massy:
     http://images.akamai.steamusercontent.com/ugc/3244030610833200972/97C7ECD50EE47DB42BC38D76DDD47CEEDA9F0461/

     Bo trzeba (powtórzę), TRZEBA zauważyć, że im bardziej zapuszczamy się w to, iż znamy efekt massy tym bardziej „magiczny” on się czyni. Nie mówiłbym tego gdym nie mógł poprzeć swojej wypowiedzi, a więc:
     -miecze na „efekt masy”,
     -tarcze na „efekt masy”,
     -szczoteczki na „efekt masy”,
     -omni klucze jak scyzoryki dzięki „efektowi masy”,
     -niewidzialność na „efekt masy”

     WSZYSTKO co niewytłumaczalne zaczyna w jakimś stopniu zmieniać się na fantasy, gdyż moim zdaniem ludzie w BIO chcą stworzyć coś jeszcze lepszego i jeszcze lepszego i tak w kółko, aż w końcu w leksykonie brzmi to dosyć dziwacznie.
     A jeżeli chodzi o mako… cóż X)
     http://cloud-3.steamusercontent.com/ugc/630853358500880742/BE0D9536FECD9863F2744F85110FFAC18BE0B3E0/

     za to go kocham XD

     • Aust

      Wiem, że temat zaczyna odpływać, ale „-szczoteczki na „efekt masy”,” to całkiem fajny pomysł, muszę przyznać… „delikatna dla szkliwa, zabujczo twarda dla kamienia nazębnego” 🙂

      Wracając do ludzi z BioWare, to właśnie trochę mi się nie podoba takie podejście „zróbmy coś fajnego, a później powiedzmy, że to dzięki efektowi masy i omnikluczom”
      bardziej podoba mi się koncepcja „co byśmy mogli osiągnąć gdybyśmy mogli zmienić masę w dowolnym wzorze” i sru nagle okazuje się, że świat się zmienił.
      Może jeśli Drew ma coś znowu do powiedzenia, to ME znowu będzie bardziej „przyziemne” (o ironio).

     • Czan

      Tia… tylko coraz mniej pokazują z tych „przyziemnych” spraw, w chyba każdej swojej grze, a więcej z fantasy.

     • Czan

      No takie Mako to chyba tylko z modami xD

 • ElitarnyBak

  Chyba już nic nie obudzi forum jak dawniej, przynajmniej do ME Andromeda…
  Czas by ElitarnyBak przeszedł w stan spoczynku…(przynajmniej na razie)
  Pozdro wszystkim i do zobaczenia w Andromedzie, bo handlarz już tam czeka X).

  ELITARNYBAK – OUT

 • Pootis Man

  Co do powrotu to trochę się Drew spóźnił, mógł współpracować z EA jak przy dwójce która według mnie jest rewelacyjna i trójka nie byłaby tak skopana (mam na myśli zakończenia), w zakończeniach brakowało mi tego co się stało z całą naszą ekipą, aż zacząłem w głowie układać sobie scenariusze co się z kim stało, mam na myśli (swoją ekipę, pomijam osoby które zginęły podczas gdy przez moje wybory ginęły osoby):

  – Garrus: wróciłby do roli Archanioła lub zostałby na końcu Komendantem C-Secu
  -Tali: Wróciła by na Rannoh i pomogłaby odbudować swoją planetę (budowa domu też się liczy 😉
  -Ashley: Została by komandorem, lub nawet kapitanem Przymierza, dostałaby własną flotę
  -James Vega: Dołączyłby do N7 i kierował swoim oddziałem 🙂
  -Liara: Dalej byłaby archeologiem i kto wie, w Mass Effect 3 ma tylko 108 lat, Asari potrafią żyć do 1000 lat, ja sądzę że tak w 800-850 roku poleciała by na Andromedę i przeszukiwała tam planet, chciałbym misji gdy możemy ją spotkać i z nią porozmawiać
  -Samara pomogłaby córcę w odbudowie klasztoru i byłaby dalej egzekutorką
  -Joker: Byłby dalej pilotem Przymierza, z EDI ukrywałby swój romans, aż do czasu kiedy robotyka i takie sprawy będą na porządku dziennym. Coś jak w trójcę gdzie EDI jest robotem „pomagającym” xD
  Co do jazdy Mako to jestem zbytnio źle nastawiony, może przez to że były to najnudniejsze misje w pierwszej części, jeżdżenie topornym wozem po planetach różniących się od siebie jedynie teksturą, nuda i nuda, dobrze że w dwójce zrezygnowano z tych misji. Wracając do trylogii to co w sprawie tych spin-offów które miały wyjść, w 2013 roku było o tym głośno, to niezły pomysł zrobić grę o Garrusie jak był Archaniołem (przez pierwszym Mass Effectem gdy był w C-Secu to cały czas siedział przy biurku) albo Thane’ie mojej drugiej ulubionej postaci z Mass Effect 2 (coś w stylu Hitmana lub AC). Z gry o Garrusie powstałby shooter TPS (dla mnie mógłby być to nawet szybki FPS, coś jak remake Syndicate z 2012 roku), chciałbym jeszcze jakąś grę w trylogii a nie nowego bohatera w innej galaktyce.

 • Kosmyk

  Oho.. strona zdechła? Może chociaż jakaś notka że działalność tymczasowo zawieszona czy jak bo faktycznie – błądzę w ciemności…

  • Czan

   No niestety, aż Mass Effect Andromeda nie wyjdzie to strona zapewne nic nie będzie miała nowego.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.