Mass Effect: Andromeda opóźniona do 2017, sugeruje dyrektor wykonawczy EA [ME: Andromeda] | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Mass Effect: Andromeda opóźniona do 2017, sugeruje dyrektor wykonawczy EA [ME: Andromeda]

banner

Epickie sci-fi RPG od BioWare w Montrealu ma być wydane w 4 kwartale podatkowym, zgodnie z informacją od dyrektora finansowego wydawcy. A co za tym idzie częściowo potwierdziły się informacje z wcześniejszego newsa odnośnie przewidywanej daty wydania Andromedy w przedziale 1 października ’16 – 31 marca ’17 roku.

Po więcej szczegółów zapraszamy do środka!

Według komentarzy dyrektora wykonawczego Mass Effect: Andromeda nie zostanie wydana w 2016 roku, jak wcześniej wskazano.

W wywiadzie podczas zjazdu branżowego, dyrektor finansowy EA Blake Jorgensen powiedział, że wyjątkowo oczekiwany sequel serii ME będzie dostępny w „Q4” (czyt. czwartym kwartale, przyp. LW). W kontekście jego wypowiedzi, wydaje się, że powoływał się na czwarty kwartał fiskalny, a nie kwartał kalendarzowy. Czwarty kwartał finansowy EA trwa od stycznia do marca – słowa Jorgensena oznaczają więc, że Mass Effect Andromeda trafi do sprzedaży w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2017 roku.

Jeśli te informacje są dokładne, oznacza to niewielkie opóźnienie daty wydania. Na E3 2015 gdy ujawniono trailer Mass Effect Andromeda podano datę premiery gry jako „Święta 2016”.

A to dosłowny cytat z wywiadu:

Dziennikarz: Mówiąc o nowym IP (czyt. pomyśle autorskim, przyp. umbra04), czy istnieje zaktualizowana lista publikacji w roku finansowym 2017, zwłaszcza w odniesieniu do serii nie-sportowych?
Jorgensen: Tak mamy świetny rok do przed nami. Po raz pierwszy staram się stłumić oczekiwania Wall Street, co jest wyjątkowo komfortowe. Mamy nasz Battlefield nadchodzący w trzecim kwartale, a także drugi tytuł pod marką Titanfall.

Oba tytuły to first-person shootery, które będą się koncentrować wokół zarówno szybkiej akcji i częściowo strategii.

Mamy wszystkie nasze gry sportowe, mamy Mirror’s Edge, grę parkour wychodzącą w pierwszym kwartale, a następnie mamy Mass Effect, który jest grą akcji, sci-fi – w naszym czwartym kwartale. Ważny rok przed nami – jesteśmy bardzo podekscytowani.

GameSpot skontaktował się z EA z prośbą o wyjaśnienie.

EA wcześniej wskazywało na 2017 jako rok wydania Mass Effect: Andromeda, kiedy w dniu 28 stycznia również zawężał w komunikacie termin wydania Titanfall 2 i kolejnego Battlefielda.

Developer Mass Effect: Andromeda (BioWare Montreal) omówił kilka szczegółów dotyczących kolejnej gry z serii Mass Effect. Trailery sugerują, że gra odbywa się po zakończeniu oryginalnej trylogii i odwołuje się do spuścizny Sheparda.

Fani serii odkryli, że protagonista ME: Andromeda będzie nazywany Rider. Znacznik na nieśmiertelniku w trailerze z okazji Dnia N7 ma wytłoczone słowo „RYDER” lub „RIDER”.

Niektórzy spekulowali, że główna postać może być nazwana po Sally Ride, pierwszej Amerykance w przestrzeni kosmicznej. Byłoby to zgodne ze sposobem nazwania oryginalnego bohatera trylogii, który został nazwany Sheparda po pierwszym Amerykaninie w kosmosie, Alanie Shepardzie.

W dniu 15 lutego, główny scenarzysta Andromedy, Chris Schlerf, opuścił studio, żeby dołączyć do Bungie – developera Destiny.

Ponadto znany użytkownik z Twittera, shinobi602, który ma wtyki w świecie gier, dotarł do modelu głównego bohatera (Pathfindera, przyp. LW) w nadchodzącym Mass Effecie. Oto jak on wygląda.

Pathfinder001

Pathfinder002

Pathfinder003

Pathfinder004

Chciałbym przy okazji dziękuję anonimowemu agentowi o dostarczenie bardzo dobrych danych wywiadowczych, na podstawie których powstał ten news. High five do Was obu!

Tłumaczenie tekstu: umbra04
Źródło: ZbrushCentral, GameSpot
Możesz przejść na dół i pozostawić odpowiedź. Pingowanie jest zablokowane.
 • chyżwar

  Samo zło.

  • Rozwiń…

   • chyżwar

    żeby jeszcze było co rozwijać to byśmy sobie pogadali…

    • Zawsze możemy wznowić dyskusję na temat indoktrynacji, która widać najwidoczniej w szeregach EA nie ma końca hehe. Trzym się.

     • Don’t you even think about it.

     • Dobrze, że nie znam angielskiego na tak wysublimowany poziomie hehe Miłego weekendu wam życzę.

     • chyżwar

      haha! W zasadzie to nie głupi pomysł. Skłonny jestem wyprowadzić hipotezę że całe to EA to jedna wielka indoktrynacja. Człowiek już dawno zapomniałby o jakiejś głupiej grze a tu nie można. Czeka się nie wiadomo ile na jakiś marny ochłap w postaci obrazka z pancerzykiem. Nie tak to miało wyglądać. Wzajemnie, pogodnego..

     • Prykacz

      Pamietam, jak w tamtym roku gadali, ze w styczniu bedzie wiecej informacji o samej grze… ta

     • Dajmy im czas, z pewnością otrzymamy dobrą produkcję tylko musimy uzbroić się jeszcze troszkę w cierpliwość.

     • Czan

      Na pewno jak każdy od nich odejdzie xD

     • Adam96

      Jestem tego samego zdania, niech mają tyle czasu ile potrzebują. Kto wie, może gdyby się udało, nie moglibyśmy ich później oskarżać o wycinanie zawartości jak np. ,, Lair of the Shadow Broker” czy ,, From Ashes”. Mógłbym podyskutować o teorii indoktrynacji ale bez spoilerów byłoby to trochę trudne więc zapomnij o tym 🙂

     • Posiadasz wersję pudełkową gry Mass Effect 3?

     • Adam96

      Na xbox 360 pudełkowy Mass Effect 1, 2 i 3. Mam dwie sztuki pudełkowego Mass Effect 3, za pierwszym razem kupiłem wersje z niemieckim dubbingiem bez możliwości zmiany na żaden inny ( każdy, nawet Koreański bym zaakceptował tylko nie niemiecki). Próbowałem grać bez dźwięków dialogów ale to również było dziwne. Ostatecznie udało mi się nabyć wersje z oryginalnym dub. Ciekawostka, nikt nie chciał kupić mojej niemieckiej wersji (z przepustką) nawet za dwie dychy. Przypadek? Mógłbym zataić niemieckie piętno gry, ale posiadam dwa poważne schorzenia zwane sumieniem i uczciwością 🙂

     • Nie było pytania.

     • Adam96

      Co Ci chodziło po głowie? Jak nie chcesz to nie odpowiadaj. Miałeś ochote na partyjkę w multi ale posiadasz ME3 na PC?

     • Czan

      No właśnie, gra jeszcze ktokolwiek na multi w ME3 czy pusto?

     • Adam96

      Przykro mi ale ja nie zamierzam w najbliższym czasie grać w multi.

     • Czan

      Raczej chodziło o to, czy ktokolwiek tam jeszcze gra? 😛

     • Prykacz

      No to kto jest skłonny pyknąć parę fal na multi ? 😛

     • Adam96

      Komandor Shepard, pierwsze spotkanie z aiK geLn,iem ale nie padło ,,you” chyba. Od razu zaintrygowało mnie to zdanie. Najpierw myślałem że wypowiedział je Wrex, następnie postawiłem na Shepard/a. Najpierw myślałem że wypowiedział/a je po akcji z daminiw, następnym razem już zgadłem. Pierwsze słowo do dziennika, drugie słowo do śmietnika, w moim przypadku nie podziałało 🙂

 • The PolishGamer

  No proszę kto by się spodziewał.

 • Toxick11

  Cóż narazie będę się musiał nacieszyć EvE Online 😛


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.