Wydawnictwo Titan Books ujawniło pozostałe 2 tytuły oraz daty premier książek w uniwersum Mass Effect [ME: Andromeda] | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Wydawnictwo Titan Books ujawniło pozostałe 2 tytuły oraz daty premier książek w uniwersum Mass Effect [ME: Andromeda]

me_andromeda_nexus_uprising

Jak już pisaliśmy pod koniec sierpnia, BioWare ogłosiło, że po długiej nieobecności wraca uniwersum książkowe Mass Effect. Po ostatniej, niezbyt udanej książce – o podtytule Deception – twórcy gry wracają z nowymi treściami: komiksami, książkami i innymi. O tym, co dostaniemy możecie poczytać w powyższym newsie. Wracając jednak do tematu, wydawnictwo Titan Books ogłosiło we wtorek pozostałe dwa tytuły książek i ich daty premier.

Więcej w środku, zapraszamy!

Poza znanym już tytułem pierwszej powieści Mass Effect: Andomeda Initiation, (jak przewidywano miała zostać wydana w październiku br. co się jednak nie stało), otrzymaliśmy dwa pozostałe tytuły: są to Nexus Uprising oraz Annihilation.

Na wspomnianą w pierwszej kolejności książkę Initiation będziemy musieli poczekać najdłużej, ponieważ jej premierę zaplanowano dopiero na jesień przyszłego roku, tj. 2017. Autorem tej książki będzie N.K. Jemisin, wspomniana w newsie na samym początku.

Autorami książki, która wyjdzie w pierwszej kolejności wiosną przyszłego roku, Nexus UprisingJason M. Hough i K.C. Alexander. Ten pierwszy wydał bestseller New York Times’a pt. Dire Earth Cycle i Zero World. Ponadto jest artystą 3d, animatorem i twórcą gier takich jak Metal Fatigue, Aliens vs Predator i innych. Druga z autorów tej książki, K.C. Alexander jest autorem książki pt. Necrotech, z agresywnym transhumanistycznym sci-fi w tle. Przyczyniła się do powstania takich historii, jak Geeky Giving, wraz z Kariną Cooper do Fireside Fiction, Protectors 2: Heroes oraz Last Night a Superhero Saved My Life. Jest również zapaloną graczką Mass Effect, przebywając w grze ponad 500 godzin.

me_andromeda_nexus_uprising

Trzecią książką jest Annihilation, którą przeczytamy latem również przyszłego roku. Autorką jest Catherynne M. Valente, która znajduje się ze swoimi powieściami fantasy i science fiction, krótkimi historiami i poezją na liście bestsellerów New York Times’a. Jak inna autorka książek ME, jest laureatką nagrody Hugo, którą zdobyła aż 4 razy z resztą, zdobyła również inne, w tym nagrody Nebula Award (dwa razy), Locus Award (5 razy), World Fantasy Award (4 razy) oraz James Tiptree Jr. Award. Jest ogromną fanką Mass Effecta oraz graczem.

Źródło: Titan Books
Możesz przejść na dół i pozostawić odpowiedź. Pingowanie jest zablokowane.
 • xsas7

  Biorąc na wzgląd, że K.C. Alexander spędziła w grze 500h, to jest szansa, że dobrze spełni swoje zadanie i książka będzie się trzymała tego co w uniwersum. Podobnie w przypadku Catherynne M. Valente – o ile to, że jest ogromną fanką (i graczem) ME nie jest zabiegiem PR.

  Trochę też nie rozumiem tej kolejności wydania książek, ale ok. Star Wars też nie wychodził w chronologicznej kolejności. 😛
  BTW. Ciekaw jestem jak nasze rodzime wydawnictwa, czy będą w stanie to przetłumaczyć (oczywiście z zachowaniem sensu – patrz pierwsza książka ME, „Objawienie”)

  • A tak, pamiętne „asaryjskie wdzięki” :>

  • Zaległości z szkolnych lat niestety przyczyniają się do tego, że ciężko mi się zabrać za produkcje książkowe… Choć mam nadzieję, że mój stosunek do gry Mass Effect : Andromeda (ukończenie w ponad rok głównego wątku) przyczyni się do tego, że sięgnę po książki, przetłumaczone oczywiście.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.