[Aktualizacja] Brak kompatybilności gogli VR z Andromedą, wcześniejszy dostęp dla konsolowców, nowa data premiery i inne newsy [ME: Andromeda] | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

[Aktualizacja] Brak kompatybilności gogli VR z Andromedą, wcześniejszy dostęp dla konsolowców, nowa data premiery i inne newsy [ME: Andromeda]

20161218123325

Brak możliwości zagrania w Andromedę dla korzystających z gogli Virtual Reality oraz chwilowy brak portu na konsolę Nintendo Switch. Szybszy dostęp dla graczy konsoli Xbox One? Może. Jak nie 21 marca to może inna data premiery? Pewnie, plotki o innej już krążą po sieci. Nowy fragment rozgrywki już dzisiaj! O tym wszystkim w nieco powiększonym formacie newsa przeczytanie właśnie tutaj!

Więcej szczegółów w rozwinięciu, zapraszamy!

Tylko dlatego, że Star Wars: Battlefront ma VR nie oznacza, że od razu wszyscy muszą to mieć. Michael Gamble, producent Mass Effect: Andromeda, powiedział Stevivor, że w tytule zabraknie możliwości korzystania z gogli wirtualnej rzeczywistości. Zeszłoroczne tytuły takie jak Call of Duty: Infinite Warfare i Star Wars: Battlefront dostały możliwość doświadczenia VR dla osób z kompatybilnymi setami – odpowiednio w Jackal Assault oraz Rogue One: X-Wing Mission – ale Andromeda nie będzie kontynuować tego trendu.

„Byłoby super” , przyznał Gamble. „Wszystko, co bym powiedział to to, że nie chcielibyśmy portu gry Mass Effect na urządzenia VR. Chcielibyśmy stworzyć indywidualne doświadczenie, gdybyśmy kiedykolwiek mieli to zrobić.”

Podkreślił, że „nie ma jakichkolwiek planów związanych z wirtualną rzeczywistością w chwili obecnej” w Mass Effect, lecz powiedział, że „gdybyśmy mieli to zrobić, to chcielibyśmy stworzyć indywidualne doświadczenie.”

Gamble przyznał również, że idea wirtualnej rzeczywistości w Andromedzie i chodzenia bohaterem po statku Tempest „jest naprawdę fajna.”

Zeszłego roku informowaliśmy Was, że przy ogłaszaniu swoich planów wydawniczych, amerykańskie wydawnictwo Dark Horse Comics umyślnie, albo przez zwykłą nieuwagę, zdradziło możliwą datę premierę Andromedy. Ówczesna data wskazywała na wtorek 21 marca br. Wielu graczom i największym fanom od razu ta informacja rozgrzała kompy do czerwoności. Ale jak się okazuje, data może być inna, przesunięta o prawie 1,5 tygodnia do przodu. I choć deweloper wciąż milczy, jeżeli chodzi o dokładną datę premiery, to Microsoft mógł się właśnie wygadać. Na jednej z podstron amerykańskiego Xboxa, Rewards.Xbox.com, można znaleźć informacje o planowanych premierach w tym roku, m.in. Andromedę, Injustice 2 oraz South Park: The Fractured but Whole wraz ze swoimi datami premier. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że w przypadku Andromedy oraz drugiego Injustice pojawiło się już sporo plotek sugerujących nadejście gier w marcu, a Ubisoft wcześniej sam wspomniał o marcowej premierze. Wg giganta z Redmond, Andromeda ma zadebiutować w piątek 31 marca br., czyli w ten sam dzień, w którym kończy się aktualny rok finansowy. Przypadek? Nie sądzę.

Plotka już nieaktualna. Jest oficjalne oświadczenie BioWare’u.

Źródło: ppe.pl

Wspomnieliśmy na początku newsa, że póki co nie będzie portu na Nintendo Switch. Wiadomo w tej chwili na pewno, że EA nie planuje stworzenia Mass Effect: Andromeda na ową konsolę. Dlaczego? Mike Gample, producent Andromedy tako rzecze: „Nie planujemy takiej wersji. Kiedy Switch trafi na rynek i wszyscy prosiliby o Mass Effect, to… kto wie? Nigdy nie chcielibyśmy definitywnie zatrzaskiwać drzwi”. Gra na 100% trafi na obie konsole nowej generacji Xbox One oraz PlayStation 4 jak i na PCety. Wygląda też na to, że BioWare nie robi nic aktualnie w sprawie ewentualnej wzbogaconej wersji Mass Effect: Andromeda na Scorpio.

Trzymając się jeszcze przez chwilę konsoli, przejdę na moment do tematu dostępności Andromedy na Xbox’e One. Bardzo prawdopodobne, że w tytuł wpierw zagrają użytkownicy wspomnianej konsoli. Z jakiej racji? Na jednym z brytyjskich sklepów (nie wiadomo, czy internetowym czy fizycznym, przyp. LW) widnieje informacja, że gra będzie dostępna w ramach programu EA Access, a co za tym idzie gracze będą mogli ukończyć Andromedę jeszcze zanim oficjalnie wystartuje. Póki co informacje nie zostały skomentowane, a tym bardziej potwierdzone przez „Elektroników”, ale to tylko kwestia czasu.

Ostatnią informacja, jaką chcemy Wam przekazać to taka, że dzisiejszej nocy o 3:30 polskiego czasu zostanie opublikowany drugi materiał z rozgrywki podczas targów NVIDIA CES! Wszystkich zainteresowanych odsyłamy na nocny strumyk na żywo na Facebooku z tego wydarzenia.

Źródło: stevivor, ppe.pl 1, 2, 3
Możesz przejść na dół i pozostawić odpowiedź. Pingowanie jest zablokowane.
  • Aztek

    BioWare oficjalnie ogłosiło na swojej stronie, że premiera 23 marca


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.