[Aktualizacja] Pierwsze spojrzenie na Mass Effect: Discovery, nowy komiks bezpośrednio nawiązujący do ME: A [ME: Andromeda] | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

[Aktualizacja] Pierwsze spojrzenie na Mass Effect: Discovery, nowy komiks bezpośrednio nawiązujący do ME: A [ME: Andromeda]

Premiera Mass Effect: Andromeda już w zasadzie za pasem. 35 dni dzieli nas od odkrycia galaktyki Andromedy i rozpoczęcia nowej przygody. 23 marca rozpoczniemy szukanie nowego domu w Andromedzie, a kilka tygodni później BioWare opublikuje pierwsze rozszerzenie fabularne do długo oczekiwanej gry w komiksie Mass Effect: Discovery.

Aktualizacja (14.02): Zmieniła się data premiery komiksu! Więcej w rozwinięciu.

Stworzony w ramach długotrwałej współpracy wydawcy gier z Dark Horse Comics, teraz wiemy, że Discovery będzie śledzić historię turiańskiego żołnierza pod przykrywką w Inicjatywie Andromeda – prywatnej wielogatunkej koalicji mającej na celu wysłanie naukowców, badaczy i kolonistów w podróż osiedleńczą poza granice Drogi Mlecznej, do galaktyki Andromeda.

A dzięki uprzejmości Dark Horse, Polygon ujawnił małą zapowiedź komiksu. Pierwszy z pięciu zeszytów Mass Effect: Discovery, pisany przez Jeremy’ego Barlowa, a rysowany przez Fabriela Guzmana i Michaela Atiyeha, trafi na półki sklepowe 12 kwietnia 2017.

Aktualizacja! Dark Horse wysłało serwisowi Polygon poprawione informacje na temat Mass Effect: Discovery. Seria ma składać się z czterech zeszytów, a nie z pięciu, a pierwszy numer trafi półki w dniu 10 maja 2017 r.

Oto oficjalne streszczenie fabuły:

Młody turiański żołnierz działający pod przykrywką przenika do tajemniczej organizacji Inicjatywy Andromeda w celu ostatecznego odzyskania naukowca, który dokonał potencjalnie katastrofalnego odkrycia. Wprowadzając do wyczekiwanej premiery Mass Effect: Andromeda, pisarz i artysta Jeremy Barlow wraz z Gabrielem Guzmanem, tworzą kolejny ekscytujący rozdział komiksowej serii Mass Effect!

Korzystając jeszcze z okazji i trzymając się tematyki komiksowej, jeżeli ktoś z Was nie czytał jeszcze serii Mass Effect: Foundation to jest ku temu dobra okazja. Wydawnictwo Dark Horse Comics udostępniło za darmo cały pierwszy zeszyt w wersji cyfrowej. Kto jeszcze nie ma, bądź nie czytał to tutaj link do komiksu tutaj. Oferta ograniczona czasowo! Przyjemności! 🙂

Źródło: Polygon
Możesz przejść na dół i pozostawić odpowiedź. Pingowanie jest zablokowane.
 • xsas7

  Wybaczcie temat ściśle niezwiązany z komisem, ale pojawiły się nowe screeny z Andromedy: źródło

  Wracając do tematu i do komiksu, to niby turianie są do siebie podobni, ale mimo wszystko twórcom udaje się zrobić twarze turian dość różniące się i to dodając jedynie kolory/tatuaże/barwy wojenne. 🙂

  • Panie, już dawno temu wylądowały na FB. Tutaj raczej za kilka dni.

   • xsas7

    Aha, no cóż, ja nie z Fejsbukowiczów czy innych Twitterowców, więc nowinek z tych miejsc nie śledzę na bieżąco. Ograniczam się raczej do kilku dobrych serwisów traktujących o ME. 😛

  • @xsas7:disqus te komiksy są przetłumaczone na język polski? Czemu komiks zostaje wydany po planowanej premierze gry skoro akcja dzieje się przed nią?

   • Kwestia dogadania się wydawcy gry z wydawnictwem komiksów. W wypadku nie dopięli po prostu grafiku wydania gry do daty wydania komiksu. Tyle :/

    • Mogliby tym zyskać większą liczbę odbiorców, no ale cóż. Ja nawet chciałem kupić książkę, ale czy to zrobię… Zadecyduje to jak bardzo się wciągnę w świat gry.

     • Ja też byłem sceptycznie nastawiony do wszystkich czterech książek związanych z trylogią (Podniesienie, Odwet, Deception i ta z Sarenem i Andersonem, ale zapomniałem tytułu.), ale po przeczytaniu pierwszej szybko zmieniłem zdanie. Kwestia też, jak szybko przetłumaczą książkę (a wiadomo, że ta będzie w kwietniu) i jakość tłumaczenia też ma duże znaczenie oczywiście.

     • Jeszcze będę się kontaktował z Tobą w tej sprawie.

     • Nie ma problemu 🙂 Jestem do dyspozycji!

     • Dziękuję. PS W oczekiwaniu na Andromedę kończę najnowszego Batmana i zabieram się za „Akta” edycji specjalnej gry Alan Wake. Dziś chyba mini serial Bright Falls.

     • xsas7

      1) Objawienie (Saren i Anderson)
      2) Podniesienie
      3) Odwet
      4) Deception
      Z czego ta czwarta (nieudana) wyleciała chyba z oficjalnego kanonu ME, bo zawierała sporo błędów i jej nie poprawiono…


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.