DJe z Edmonton stworzą muzykę do Mass Effect: Andromeda [ME: Andromeda] | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

DJe z Edmonton stworzą muzykę do Mass Effect: Andromeda [ME: Andromeda]

Lokalni muzycy z Edmonton dostali szansę na przeniesienie swojej muzyki elektronicznej z klubów na kanapy przed telewizorami. Mass Effect: Andromeda, najnowsza odsłona popularnej serii gier BioWare, będzie zawierać na swojej ścieżce dźwiękowej 21 utworów przygotowanych przez siedmiu didżejów i producentów z Edmonton.

Soundtrack Mass Effect: Andromeda to pierwszy raz, kiedy firma zdecydowała się skorzystać z lokalnych talentów. W przeszłości BioWare zlecał większość produkcji muzycznej licencjonowanym globalnym dystrybutorom.

„Rezultaty takiej polityki, moim zdaniem, były dość mieszane. Efekt bywał trochę niższej jakości i na pewno nie był zindywidualizowany, dopasowany konkretnie do naszych potrzeb” powiedział Jeremie Voillot, dyrektor BioWare Audio, dodając, że to również okazja do zaprezentowania choćby części sceny muzycznej Edmonton.

John Paesano, który zrobił muzykę do serialu Netflixa Daredevil i filmu Więzień labiryntu, stworzył główną ścieżkę muzyczną w grze, która obejmuje walkę, filmiki itp. Lokalni twórcy muzyki elektronicznej dostali szansę na nagranie kawałków do scen mających miejsce w klubach nocnych i innych publicznych miejscach w grze.

„Nazywamy tę muzykę muzyką ‚diegetyczną’. To muzyka, która znajduje się w grze, przynależy do jej świata, a nie jest dołożona jako element narracji, z zewnątrz” wyjaśnia Voillot.

Gra przenosi graczy na różne planety i dlatego artyści wypróbowali różne podejścia do muzyki, jednocześnie pracując cały czas w konwencji muzyki elektronicznej.

„W ramach tego gatunku, istnieje zdecydowanie wielka różnorodność. Niektóre utwory to agresywny drum’n’bass, inne to tropikalny house, a my dopasowujemy je do estetyki świata i lokalizacji w grze, w których dany kawałek chcemy usłyszeć.”

BioWare odezwał się do DJ-ów na samym początku 2016 roku, w konsekwencji czego Better Living DJs, Comaduster, Deep Six, Dr. Perceptron, KØBA, Nada Deva i Senseless Live trafili na ścieżkę dźwiękową ME:A. Sam Voillot był DJ’em w Albercie i Kolumbii Brytyjskiej od ponad 20 lat i wykorzystał swoje kontakty w branży, żeby znaleźć potencjalne talenty.

Muzycy zostali zaproszeni do BioWare i pokazano im klipy z gry i ‘koncept-arty’, które miały pobudzić ich wyobraźnię.

Kurtis Schultz z Better Living DJs grał w pierwszego Mass Effecta, ale przyznaje, że nie dotykał gier wideo w ciągu ostatnich pięciu lat, skupiając się na tworzeniu muzyki.

Schultz i jego DJ-partner Keith Walton skończyli swoje utwory około dwóch miesięcy temu. Walton przypomina, ze tworzyli na plaży w Meksyku, w trakcie wizyty u przyjaciół i występów na BPM Festival.

Duet z Edmonton jest podekscytowany, że dostał szansę aby ich muzyka pojawia się w takiej grze jak Mass Effect.

„Myślę, że to bardzo pozytywna sprawa. Kurtis i ja jesteśmy w branży razem jakieś pięć lat, a, wiadomo, że to ciężki kawałek chleba… Mass Effect to niewątpliwie ogromna szansa. Jest w tym dużo elementów klubowej DJ’ki, ale możliwość produkcji muzyki dla ludzi, którzy zabiorą ją ze sobą, będą słuchać i grać w gry oglądać w filmach – myślę, że to naprawdę pchnie nas do przodu”, stwierdził Walton.

„Myślę, że otworzyło nam to oczy na świat wielkich możliwości” dorzuca Schultz

Tłumaczenie: umbra04
Źródło: Edmonton Journal
Możesz przejść na dół i pozostawić odpowiedź. Pingowanie jest zablokowane.
 • xsas7

  Może to być ciekawe doświadczenie i jakkolwiek DJ’e znają się na muzyce klubowej, tak trochę obawiam się ścieżki dźwiękowej w grze. Głównie tego, że nie ma szans przebić utworów z trylogii…

  • Ratucus

   Z tym się zgodzę,że się znają na muzyce klubowej ale czy oni będą w stanie stworzyć odpowiedni utwór pod odpowiednia scenkę w grze. Ja nie chce mieć tu muzyki co mnie porywa 😉

  • DJe DJami, ale jeżeli John Paesano robi muzykę do większości gry, to o muzykę jestem spokojny. Wielokrotnie przesłuchiwałem soundtrack z obu sezonów Daredevila (Netflixowego) i muszę przyznać, że jest świetny. Jeżeli nie mieliście okazji, to posłuchajcie tego. Jeden z najbardziej znanych utworów z w/w serialu.
   https://www.youtube.com/watch?v=fCKtlhOfwtw

 • TreoPL

  Jeżeli się zastanawiacie jak będzie wyglądać OST w Andromedzie, to tu macie odpowiedź.
  Sczerze, nie boje się DJowych kawałków jak są dobrze zrobione (mam na myśli pierwszy Mirror’s Edge)
  https://www.youtube.com/watch?v=8YcyToC6eAg


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.