Mass Effect: Andromeda nie dostanie żadnych ulepszeń animacji w pierwszym dniu [ME: Andromeda] | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Mass Effect: Andromeda nie dostanie żadnych ulepszeń animacji w pierwszym dniu [ME: Andromeda]

Patch pierwszego dnia Andromedy jest już zawarty we wcześniejszym dostępie za pomocą usługi Origin Access.

Być może już zaobserwowaliście niektóre zaskakująco bez emocjonalne animacje twarzy w Andromedy w ciągu ostatniego tygodnia, a może nawet je już wyśmialiście. Ale jeżeli mieliście nadzieje, że będą one poprawiona już pierwszego dnia podczas startu, to będziecie nieco rozczarowani. Główny projektant Ian Frazier powiedział na Twitterze, że patch dnia pierwszego jest już zawarty we wcześniejszym dostępie za pomocą usługi Origin Access.

Frazier dodał, że będą kolejne łatki, ale co one będą zawierać, to to jest póki co niewiadome. Powiedział też, że BioWare przygląda się poprawie kreatora postaci, który otrzymał sporą dawkę krytyki ze strony fanów. Jednym z obszarów, które są obecnie poddawane dyskusji to odcień skóry i dodanie większej ilości w kolejnej aktualizacji.

Ludzie byli rozczarowani, ale w końcowym rozrachunku, większość była zadowolona z Ryderów, których stworzyli, zarówno płci męskiej i żeńskiej.

Źródło: PC Gamer
Możesz przejść na dół i pozostawić odpowiedź. Pingowanie jest zablokowane.
 • Maciek Romaniuk

  Kiedy patrzę na Suvi to zastanawiam się co za dziwak ją projektował. Rozczochrane okropieństwo, z dziwaczną szminką i jeszcze dziwniejszymi oczami (pomijając ich martwość)

  • Lajkonik

   Maciek litości. Skąd pomysł że to był ON? A może to była ONA?
   W przeciwieństwie do firm typu CDProjekt Red, Bioware bierze wzór na model twarzy często z instniejących postaci w świecie. Dlatego można zobaczyć jak wygląda „ludzki odpowiednik” postaci animowanej w grze. Tak było np z Shepardem, Mirandą, tak jest i dzisiaj z rodzeństwem Ryder!
   To teraz sobie zobacz jak wyglądają te osoby w realnym świecie i jak je odwzorowano cyfrowo! Oto skutki dopuszczenia feministek do narzędzi dev. Postaci Suvi czy Dr Anderson masz w pakiecie jako pokłosie.

   Ciekawe że nasz rodzimy CDProjekt nie musiał korzystać z ludzkich modelek/modeli a postacie mają twarz wyanimowaną na wysokim poziomie.

 • WidmoN7

  Raz są sztuczne a raz wręcz komicznie przesadzone. Ciekawe czy nie starczyło im czasu żeby to naprawić czy celowo narobili szumu przed premierą.

 • Kosmyk

  Bardziej niż ta ta mimika postaci bawi mnie postawa graczy. Oni wszyscy myślą że jedna łatka na zawołanie zmieni cały proces tworzenia motion capture. Czas zejść na ziemie tak już zostanie. Można jedynie się z tym pogodzić. Poza tym ma to swój urok nie jest aż tak rażące. Pewne zobowiązania – gdyby nie prestiż jaki ciąży na tej grze gdyby była to inna produkcja to wielu pochwaliłoby to i obiektywnie uznało za raczkowanie nowej technologii która w przyszłości będzie robić ogromne wrażenie. W tym tkwi problem. Zbyt długo czekaliśmy na grę i faktycznie zrobienie z niej środowiska testowego było nietaktowne

  • abradab

   zawsze można poprosić deweloperó z Bioware o łątkę w postaci załóż trwale hełm.

 • Ratucus

  Wiecie co jest najśmieszniejsze. To,że oni się z nas śmieją. A to dlatego,że jesli im to ujdzie płazem to nadal tak będą robić. To czysty biznes puki nie dostaniesz kosza od klienta to idziesz jak tobie najbardziej pasuje. Byle zarobić.
  A z tego co widzę i tak ludzie im dadzą pieniądze. Czekajcie na następne ich gry. Jeszcze się dziwicie.
  Ja jako klient który płaci też coś wymagam. A to,że wiedzą o problemie,kłamią oraz zamiatają pod dywan znaczy jedno. Nie szanują mnie wiec ja im dziękuję. Jest pełno dobrych gier w które można sobie pograć. Kiedys gra stanieje plus ludzie wydadzą jakies mody to kupię

  • Ała, moje oczy krwawią. Na całe szczęście, mogę te błędy poprawić :C

   • Lajkonik

    Sure dude. Your eyes are bleeding and my face is tired…

    • abradab

     jak nie masz zamiaru kupować gry i tym bardziej w nią grać, zmień forum i nie wypowiadaj się na temat Andromedy po jej premierze. Miej litość i nie kompromituj się więcej.

  • abradab

   Co wy się tak czepaicie tylko Bioware? Oni nie są tym czym byli jeszcze za czasów ME:1. Firma należy do EA i to jest polityka EA. Koniec kropka

 • WiewiorNT

  Tak, najlepiej by było by gra była w jakości tekstur tej z ME2 😀

 • Ratucus

  Podobno wyszedł jakiś patch. Ma ktoś jakieś info co tam zmienili?
  Wiem jedynie to,że po patchu w EOS z 60fps man spadek do 40fps. Jesli tak maja robić to ja już na maksa im dziękuję.

  • Lajkonik

   P.S. Jeszcze co do kwestii FPS-ów. To tez jest śmiech na sali. Na Xboksie ilosc spada czasami ponizej 20! fps. Ponadto zerknąłem też na wyniki PS4 i pro – wielkiej różnicy nie ma. Trial puścili wcześniej w mojej ocenie dlatego – żeby ludzie przetestowali im to na co oni nie mają czasu. (plus płacąc 5 dol za early access!). Żenada.

   • abradab

    żaden szanowany gracz nie używa xklocka, stąd też nie ma problemów.

 • Lajkonik

  Podjąłem decyzję. Nie kupię tej gry. Innym tez odradzam kupno. To już nie jest tylko kwestia animacji stworzonej na odwal w grze AAA jakbysmy obudzili się nagle w 2007. Problem z Bioware to dziś SJW’s. Nachalna propaganda feministek i srodowisk LGBT. „Przypadkowo” są problemy z utworzeniem białej postaci? Gimme a break. Wreszcie pozbyli się białych.
  Pamiętam jakie pretensje mieli za oceanem że wiedzmin ma tylko opcje hetero oraz że atrakcyjna czarodziejka to seksizm! CD Red nie zasłaniał się ani małym budżetem, ani że to pierwsza ich gra z otwartym swiatem etc. Zrobili po prostu dobrą grę. Są tam kobiety brzydkie, są atrakcyjne. Jak w życiu. W ME:A widziałem tylko te pierwsze.
  Bugi jeszcze mogę wybaczyć (chociaz chyba nie takie), ale narzucanie mi ich propagandy LGBT jest chore, Od czasów DA:I jest jeszcze gorzej. Dlatego nie będę kupował zupełnie ich gier. Czekam na CP2077.

  • Ratucus

   Ale młodziaki co dostają kieszonkowe będą to kupować i w gen sposób firma sie niczego nie nauczy. Gdyby ludzie przestali kupować ich produkty to by się ich polityka i podejście zmieniło.

   • Lajkonik

    1. Gra w Polsce ma ograniczenie wiekowe 18+ więc nie wiem co masz na mysli mówiąc „młodziaki z kieszonkowym???” Nie wiem dlaczego w Polsce istnieje przyzwolenie na zachowania tego typu.
    2. Recenzje dzisiaj są pisane w sporej części na zamówienie. Bogate korporacje zwyczajnie stać na to. To im się zwraca. Takie praktyki powinny być napiętnowane. Tylko gdzie?
    3. Świadomośc społeczności graczy jest niestety niska w kwestiach ideologicznych. Przeciętny gracz nie myśli o tym że kupując produkty EA wspiera aburdalna politykę LGBT. On chce się dobrze bawić. Niestety przykłada do tego rękę finansując to.
    4. EA zamiast wciskac mi głodne kawałki i szczycić się pierwszą transgenderową postacią w RPG (DA:I) lepiej niech zerknie na historię USA. Na ile pamiętam w projekcie apollo 13 odsiewano astronautów wybierając najlepszych pod wzdlędem fizycznym, potem ci co mieli doktorat z fiz/ mat. Potem tych z podwójnym doktoratem. Jak na samym koncu zostało im zbyt wielu potencjalnych kandydatów to wybrali tych najprzystojniejszych! – EA/Bioware deal with it!. Tutaj ja mam wrażenie że ludzkość pozbyła się swojej mniej atrakcyjnej części (mam tu na myśli kobiety) wysyłając same brzydule, albo wysłali rzeczywiście grupę reprezentatywną co dobrze pokazuje co stanie się z ludzkością / kobiecością w 2185 jak zawładnie nią myślenie feministek. Nie wiem co gorsze.
    5. Mam 37 lat i na RPG zjadłem zęby. Od dziś nie będę kupował żadnej gry która narzuca mi rozwiązania światopoglądowe. Ponadto będę głośno zwracał uwagę innym co finansują. Przykre, ale Bioware była kiedyś inna. Zmienili się strasznie. Pamiętam wcześniejsze tytuły.

    • WidmoN7

     Chyba za niedługo wprowadzi się specjalne pegi na pudełkach informujące o tym co popierasz poprzez zakup gry. Mam tylko nadzieję, że bioware przejrzy na oczy i postara się promować swoje poglądy w mniej rażący sposób bo jak w następnym ME asari zaczną nosić brody to już więcej żadnej gry od nich nie kupię.:PP

     • Lajkonik

      A jak zobaczysz asari z brodą i w turbanie? XD
      Problem jest w tym że wielu dorosłych , szczególnie rodziców bagatelizuje te sprawy mówiąc „oh to tylko gra”. „Mój 12 letni syn może spokojnie pograć…”
      Ja przypomnę że ME:A ma takie same ograniczenie wiekowe co gazetki z hard porno. Szczerze nie wiem czy ostrzeżenia zawarte na pudełku by coś zmieniły.
      Ale informacja np że „gra popiera starania srodowisk LGBT” mogłaby dać wielu do myślenia.

     • Pragnę przypomnieć, że PEGI to tylko system informacyjny o klasyfikacji gier wg ich zawartości i NIE JEST OBJĘTY PRAWNIE w Polsce. Jeżeli ktoś kupuje grę z rodzicami, to spoko, sprzedawca nic przecież nie powie. Gdyby szczyl był sam, a sprzedający myślący (a mało gdzie tacy są, którzy proszą przy kupnie gier o dowodzik), gadka od razu by była inna.
      A i tak na marginesie – proszę ograniczyć na przyszłość rzucanie urwami itp. oraz szanowanie innych „wyznań seksualnych”. Bez wszelkiego rodzaju rasizmu proszę.

     • WiewiorNT

      Masz rację, PEGI jest TYLKO informacją. Nie można odmówić komukolwiek, nawet 10-latkowi sprzedaży gry z ograniczeniem 18+, bo nie jest to zakazane. Zakazana sprzedaż nieletnim jest tylko na papierosy, alkohol i co wprowadzili niedawno „e-papierosy”. Poza tym jakoś nigdy nie zwracałem uwagi na PEGI i moi rodzice też nie. I tak oto właśnie miałem cudowne dzieciństwo grając w GTA III w podstawówce 🙂
      Mimo to, są „inteligentni” inaczej sprzedawcy którzy informację PEGI kojarzą z zakazem. Jak który trafi na nadgorliwego 16 latka któremu sprzedawca odmówi sprzedaży gry 18+ i wręcz zażąda dowodu osobistego, taki sprzedający naraża się na wykroczenie:

      art. 135 kodeksu wykroczeń.
      Kto, zajmując się sprzedażą towarów w przedsiębiorstwie handlu detalicznego lub w przedsiębiorstwie gastronomicznym, ukrywa przed nabywcą towar przeznaczony do sprzedaży lub umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia sprzedaży takiego towaru, podlega karze grzywny.

     • O masz, jeszcze lepiej…:D

     • xsas7

      Pytanie tylko który nastolatek jest tak zorientowany żeby w ogóle wiedział o takich artykułach i że może się na nie powołać?

     • WiewiorNT

      Może ten 9-cio latek co zdał sesje na samych piątkach? 🙂 a jak nie nastolatek to zawsze się znajdzie Dżesika która rozpęta piekło sprzedawcy jeśli jej Brajanek nie będzie mógł sobie kupić takiej gry jaką chce 🙂

     • ElitarnyBak

      Viva sekcja Januszy i Grażyn

    • abradab

     napisz do posłąnki Pawłowicz, zrobi porządek z EA i grami od Bioware! Szok !

  • abradab

   proponuję ci się leczyć, póki nie jest za późno.

 • xsas7

  Kreator postaci to jakaś porażka! Ilość odcieni skóry to jest akurat pikuś w porównaniu do tego czego tam brakuje, a brakuje sporo. Dlaczego nie skopiowali kreatora z Inkwizycji 1:1 ? Nie był jakiś idealny, ale z pewnością bardziej rozbudowany, wystarczyło dodać info o współczynnikach (cyfry/współrzędne modyfikowanych elementów)
  Brakuje dodatkowych opcji oczu/brwi/nosów/ust. Można tylko modelować. A już męski zarost to jakaś komedia, bo wygląda jak uwalone błotem (tak trudno zrobić teksturę z włosami? taki zarost jak w Andromedzie, to ja robiłem do pierwszych m.in. Jedi Academy, a i tak „chwilę” później nauczyłem się robić to tak, aby jak najbardziej realistycznie to wyglądało – aby nie było, że jestem gołosłowny, dołączam wspomniany efekt tamtych czasów)

  https://uploads.disquscdn.com/images/a68957c171ca91eb68d4f92e4cf1aa8c4b40ba406e96ee4416f030af8150eda7.jpg

 • Bartosz Solskiski

  Dla mnie liczy się fabuła która powinna wciągać i tak jak to było w poprzednich Mass Effect zachęcać nałogowo do kolejnych podejść ze story:) Poprzednie części przechodziło się wiele razy:) jak Andromeda będzie taka sama to tylko się radować. reszta mimika postaci czy wygląd ma znaczenie drugo lub trzeciorzędne..

  • W końcu jakaś sensowna wypowiedź. Polać Ci za to synu!

   • Bartosz Solskiski

    Najgorsze jest to, że gracze w Europie muszą czekać 2 dni dłużej na grę:(

 • ElitarnyBak

  MAYDAY MAYDAY
  Zostawili mnie w połowie drogi do andromedy… OoO.

  Budzę się z hibernacji, patrzę a tu czarna dziura! Ktoś wyrzucił mój moduł z Nexusa jak spałem. Jestem teraz w połowie drogi by dotarzeć do Andromedy ale ludzie piszą w komentarzach że gra jest słaba….że są jakieś śmieszne błędy.

  Handlarzu proszę o aktualizację informacji z najlepszego źródła, gdyż nie wiem czy mam poświęcić pie… (khym khym) „paliwo” na podróż do Andromedy czy powinienem powrócić do Drogi Mlecznej

  • Ramirez Wałek

   Są błędy animacji ale da się to przeżyć, występują raczej rzadziej jak częściej. Fabuła jest ciekawa ma sens (o ile zrobi się konkretne zadania poboczne). Gra nie jest też krótka w czwartek zacząłem i godzinę temu ukończyłem 96% znaczy cały wątek główny i znaczną większość pobocznych, nadmienię że tłukłem po około 15h dziennie. Ogólnie gra się całkiem sympatycznie i ja jestem zadowolony z zakupu. Teraz czas na MP

 • TreoPL

  Nikt z nas nie powinien odradzać nikomu zakupu jakieś tam gry, niezależnie jaka to by była. Każdy człowiek ma zdolność do samodzielnego myślenia i to MY sami musimy odpowiedzieć na pytanie: „Czy ta gra będzie warta kupna i zatrzymania jej”. Mamy własne gusta, upodobania i poglądy. Dla mnie coś co może być ciekawe, dla innego może to być bullshit. Ja dla przykładu polubiłem Andromedę z pewnych smaczków fabularnych które wywyższają ją ponad starą trylogię. A intro Andromedy wywołało mi te same emocje jak grałem w ME1 10 lat temu, czyli uczucie odkrycia nieznanego i odbycia wspaniałej podróży. Jeżeli BioWare obiecało poprawić przynajmniej choć tę część błędów co „wkurwia” graczy to spoko, ale tę błędy nie zatrzymają mnie przed wyruszeniem w Andromedę.

  • ElitarnyBak

   T.T
   Hej, ja rozumiem że nie należę do geniuszy ale z tym samodzielnym myśleniem… Ja się tylko zapytałem czy ludziom z tego konkretnego forum, fanom serii, o podobnych gustach jak mój ten tytuł się podoba. Poza tym, nie jestem jasnowidzem i nie mam nieskończonego budżetu na gry komputerowe dlatego wolę wiedzieć w co zainwestować.

   Jak mówisz, że polecasz to napisz, że polecasz. Jak chcesz napisać czemu napisz czemu ale nie ciśnij po ludziach którzy zadają (moim zdaniem) zwyczajne pytanie na forum

   • TreoPL

    Ah, sorki, jeżeli zabrzmiało zbyt dziwnie. I to nie było do ciebie konkretnie skierowany ten post, nie chciałem cię obrazić i jeżeli tak czujesz to bardzo przepraszam.

    Chodzi mi o to, że nie można wytwarzać własnej opinii na podstawie opinii kogoś innego, bo możesz być przez to zniechęcony do kupna gry, a może być jednak warta wolnego czasu. Jak grałeś w poprzednie 3 części ME i ci się podobały, to Andromeda też ci się powinna spodobać.

 • bkradek0

  Witam i pozdrawiam wszystkich. Pytanie dla wszystkich, ponieważ nie przybywam w chwili obecnej w Polsce I kupiłem wersje GLOBAL w Holandii .MASS EFFECT ANDROMEDA niestety nie ma Polskich napisów do wyboru. Czy ktoś wie jak je zainstalować? Na pewno ja nie jestem jedyny z tym problemem. Dziękuje.

  • TreoPL

   A masz wersję polską na Origin?

   • bkradek0

    Nie, nie mam. Jest tylko Angielski, Niemiecki, Hiszpański, Francuski i Włoski.

   • bkradek0

    Origin aplikacja jest ustawiona na Polskę

  • Rob

   No właśnie to jest jakiś bezsens. Ja w Polsce kupiłem z serwisu CDKEYS i też nie mam polskiego… Kupiłem wersję „Wordlwide” – w życiu bym nie przypuszczał, że na Rosję i na Polskę zostały wydane inne wersje…
   Od premiery szukam rozwiązania. Rosjanie uzyskali rodzimy język podmieniając kilka plików, na polski nie znaleziono jeszcze rozwiązania…

   • bkradek0

    Witam, być może tak samo da się zrobić Polską wersje. Tylko które pliki podmienić. Wiem jak w profilu edytuje się ( ProfOpts ) gra zmienia numer. Jak zmieniłem ręcznie niestety gra wraca na język Angielski. Z tego co mi się wydaje gra zawiera Polski i Rosyjski. Tylko ogranicza grę klucz.

 • bkradek0

  Niestety tematem spolszczenia ME Andromeda nikt się nie zajmie, mój błąd było kupienie gry nie w swoim kraju. 69 Euro wyrzucone na głupią Angielską wersję. Chore ustawienia regionalne.

 • bkradek0

  Witam, ktoś może wstawi sam plik exe z polskie gry mass effect andromeda. Rosyjska metoda działa język zmienia z odpowiednim exe i mała zmianą w rejestrze. Przetestowałem i działa.

 • dazm

  Skończyłem właśnie. Jedno mogę powiedzieć. Pełnoprawny Mass Effect, godny spadkobierca trylogii Sheparda. BioWare po raz kolejny udowadnia, że nie ma im kto skakać. Gra pełna oddania fanom, z wielką głębią prezentująca świat Mass Effect w innej galaktyce. To nie jest „soft reboot”, to jest kolejna gałąź na tym samym drzewie. Polecam wszystkim, fanom Mass Effect urwie głowę, fani otwartych światów mają minimum 100 godzin zawartośći, fani space opery wszystkie cechy gatunku. No i ta zapowiedź dodatku! Mam nadzieję, że będzie to duży dodatek, nie małe DLC.

  ‚nie jestem ślepym miłośnikiem Bioware, widzę błędy itd. Ale ocena 7 dla tej gry zakrawa o konspiracje na głębokim szczeblu…


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.