Komiks będący tie-inem do Mass Effect: Andromedy w stylu starych czasopism [ME: Andromeda] | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Komiks będący tie-inem do Mass Effect: Andromedy w stylu starych czasopism [ME: Andromeda]

I niech Was nie zwiedzie tytuł tego newsa. Jakiś czas temu traktowaliśmy o informacjach nt. komiksu Mass Effect: Discovery, pierwszego będącego tie-inem uniwersum książkowo-komiksowego, uzupełniającego fabułę gry Mass Effect: Andromeda. Komiks opowie historię znanego nam z gry turiańskiego żołnierza, Tirana Kandrosa, który nim dołączył do Inicjatywy Andromeda, działał pod przykrywką, infiltrując ową organizację.

Więcej o całej sprawie „tandetności” w rozwinięciu.

Od czasu wydania gry, otrzymaliśmy więcej informacji na temat tego turiańskiego żołnierza, Tirana Kandrosa i jego miejsca w Inicjatywie. Mamy też dość fantastycznie wyglądające warianty obejmujące cztery zeszyty tej serii, które rysowała polska artystka Katarzyna Niemczyk, kolorował Michael Atiyeh, w stylu starych, przygodowych czasopism science-fiction.

Młody turiański żołnierz działający pod przykrywką przenika do tajemniczej organizacji Inicjatywy Andromeda w celu ostatecznego odzyskania naukowca, który dokonał potencjalnie katastrofalnego odkrycia.” – tak opisuje fabułę Mass Effect: Discovery oficjalne streszczenie, gdy zostało ono ujawnione. Jak się okazało na przykładowych planszach pierwszego zeszytu, naszym bohaterem jest sam Tiran Kandros, który pojawia się w Mass Effect: Andromeda jako lider cywilnej milicji na Nexusie (sama Inicjatywa Andromeda nie ma formalnych sił zbrojnych).

W grze dowiemy się od niego, jak jego rodzina spodziewa się po nim, że będzie on kontynuować rodzinną tradycję długotrwałej służby wojskowej. Jednak uznał on, że Inicjatywa ma na celu wypracowanie własnej drogi – mimo że znalazła się w pseudo-wojskowej pozycji. Być może w Mass Effect: Discovery dowiemy się dokładniej, w jaki sposób podjął taką decyzję.

Przy okazji otrzymaliśmy opis fabuły i okładkę drugiego zeszytu.

Gdy jego śledztwo w Inicjatywie Andromeda się zagłębia, Tiran Kandros napotyka przerażającego i śmiercionośnego przeciwnika – salariańskiego najemnika o imieniu Agent Zeta.

Discovery, pisany przez Jeremy’ego Barlowa i rysowany przez Gabriela Guzmana, zadebiutuje na kartkach pierwszego zeszytu 24 maja, drugiego 28 czerwca. W międzyczasie poniżej prezentujemy niesamowite alternatywne okładki autorstwa naszej rodaczki dla każdego z czterech zeszytów.

Źródło: Polygon
Możesz przejść na dół i pozostawić odpowiedź. Pingowanie jest zablokowane.

Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.