Medical Bay | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Medical Bay

Medical_BayRandall wchodzi do skrzydła medycznego i zmierza do laboratorium Inali. Odbywa rozmowę z Dyrektorem ośrodka oraz kontaktuje się z nim tajemniczy informator. Przerażające odkrycie utworzyło nową znajomość.

Liczba punktów kontrolnych: 5

Przejście

Biuro InaliRandall wchodzi do skrzydła medycznego i idzie przez placówkę, kiedy personel Cerberusa pracuje wg standardowych procedur, by dostać się do biura Inali. W pustym biurze Inali Dyrektor informuje Randalla, że „zgłosiła się” do nowego projektu, do którego Randall nie ma uprawnień. Bezimienny volus kontaktuje się z Randallem po skończonej rozmowie z Dyrektorem. Volus ostrzega Randalla, że Inali jest w niebezpieczeństwie i chce mu pomóc ją znaleźć. Z jego pomocą, Randall zyskuje dostęp do pokładu medycznego na stacji.

Punkt kontrolny nr 1

Słuchając rad swojego voluskiego partnera, Randall Ezno poszukuje Inali Renatę na pokładzie medycznym na Barn. Jego voluski partner hakuje SI stacji, UDI, by oczyścić drogę dla Randalla. W momencie, gdy nastąpił błąd systemu, kilka Orcus Mechów atakuje pracowników Cerberusa na pokładzie medycznym. Randall walczy wraz z nimi przeciwko mechom, jeżeli chce się dostać do Inali.

Uważaj – mechy wyjdą spod ziemi i będą szybko się przemieszczać do ciebie w trzy-osobowych grupach. Staraj się zabić je szybko, by zwiększyć swój ranking, nie wahaj się zmieniać broni pomiędzy grupami lub po zabiciu. Będziesz potrzebować dużo punktów stylu, by zdobyć rangę „Veteran”.

Punkt kontrolny nr 2

Randall wchodzi do następnego pomieszczenia i odkrywa, że Inali jest wiwisekcjonowana przez Dyrektora próbującego wszczepić w jej ciało nową technologię. Okno dzieli Randalla od Inali, uniemożliwiając mu podjęcia działania. Randall przysięga „kill them all”. Przed podejściem do okna, aktywuje się część stołu chirurgicznego z podłogi.

Po rozpoczęciu procesu wszczepiania u Inali, Dyrektor odejdzie, ale wcześnie aktywuje więcej Orcus Mechów przeciwko Randallowi. Ostrożnie, bo mechy zaczną się odradzać za tobą, strzelać i obniżając Twoje zdrowie i Twój ranking, jeżeli nie podejmiesz działania. Dyrektor uwalnia trzy grupy mechów, które wyjdą z drzwi naprzeciw pozycji Inali. Jeżeli wcześniej nie aktywowałeś stołów, można to zrobić teraz. Jednakże, jeżeli ukryłeś się za nimi, zanim one się ruszą, zmienią swoje pozycje, a twoja osłona zostaje usunięta. Jak w przypadku pierwszego punktu kontrolnego, staraj się zabić każdą grupę, zmieniając broń w celu zwiększenia swojego rankingu i nie wahaj się zmieniać broni pomiędzy grupami czy wrogami.

W dodatku, Randall jest teraz uznawany za wroga i każdy pracownik czy żołnierz na stacji ma rozkaz strzelać bez ostrzeżenia. Jego voluski partner mówi, że jest możliwe dla niego i Inali, by uciec, jeżeli ich znajdzie. Ostrzega także Randalla, że są inne obiekty, które potrzebują pomocy Randalla. Randall teraz musi zostawić Inali trzymaną przez Dyrektora, by wywalczyć sobie do volusa. Nareszcie, Randall znajdują pracownicę Cerberusa w ciasnym pomieszczeniu. Tam się zmierzysz z pierwszym wyborem moralnym na stacji: czy chcesz ją oszczędzić czy zabić.

Punkt kontrolny nr 3

Nowy partner Randalla prowadzi go przez Med Bay. Randall wróci, skąd przyszedł i pojawi się w dużym korytarzu. Tam, Randall będzie walczył z Orcus Mechem i Trooperami. Wrogowie będą się pojawiać z lewej i prawej strony korytarza przez parę drzwi i będą chcieli ruszyć w kierunku Randalla. Postępuj ostrożnie i powoli, nawet jeżeli sądzisz, że jedne z drzwi są bezpieczne, ponieważ więcej Trooperów może się wciąż pojawiać. Musisz też szybko ich wyeliminować, by uniknąć przygwożdżenia i zwiększenia swojego rankingu. Nie wahaj się używać swoich ataków wręcz, by odepchnąć ich, kiedy podejdą za blisko. By osiągnąć ranking „Veterana”, jest prawie niemożliwie, by zabić wielu wrogów z rzędu na tym punkcie kontrolnym. Zalecane jest zmiana broni lub twojej Biotyki po każdym zabójstwie, by zyskać więcej punktów stylu.

Na końcu punktu kontrolnego, volus ostrzeże Randalla o tym, że są tutaj inne obiekty testowe. Volus chce im pomóc, ale potrzebuje do tego Randalla. Po tej krótkiej dyskusji, Randall kontynuuje wyprawę. Zanim dojdziesz do następnego punktu kontrolnego, możesz pójść do lewych drzwi na końcu korytarza, co spowoduje specyficzny wybór moralny. Tam zobaczysz pracownika Cerberusa i jego zakładnika, możesz albo oszczędzić zakładnika lub zabić obu. Po tym możesz zebrać kredyty leżące na konsoli i kontynuować swoją drogę do następnego punktu kontrolnego.

Punkt kontrolny nr 4

Randall idzie do pomieszczenia pełnego ogromnych skrzyń i zostaje zaatakowany przez Trooperów i Orcus Mechy. Mechy się pojawią po prawej stronie pokoju podczas, gdy Troppery przyjdą z drzwi naprzeciw Randalla. Jak w punkcie kontrolnym 3, prawie niemożliwym jest wybicie wszystkich przeciwników naraz, oprócz grup mechów i wtedy jest zalecane zmiany broni lub Biotyki po każdym zabójstwie, by zdobyć więcej punktów w celu zdobycia rankingu „Veteran”.

Twardym orzechem jest to, że Troopery będą próbowały się ukrywać za ogromnymi skrzyniami, co czyni ich szczególnie ciężkimi do trafienia, bez trzymania obrażeń. Gdy masz możliwość, nie wahaj się używać na nich Pull, kiedy wchodzą do walki. To uczyni ich bezbronnymi. Jest także doradzane użycie Tactical Cloak, kiedy jesteś przygwożdżony przez Trooperów czy mechy. Przyda się przynajmniej raz w tym ciasnym pomieszczeniu.

Podczas ataku, Randall zabija swoich wcześniejszych kolegów jak Biggs i Wedge. Po walce, voluski haker powie Randallowi, że musi „keep moving”, ponieważ jest blisko swojej „celi”, przy starym rdzeniu danych.

Punkt kontrolny nr 5

Po walce pomiędzy volusem, a SI stacji – UDI, Randall przybywa do starego rdzenia danych, gdzie przytrzymywany jest volus. Randall wymienia parę słów z nim, ale UDI odzyskuje kontrole i rozpoczyna blokadę pomieszczenia.

Ta sytuacja prowadzi do głównej walki przeciwko Mechowi Orcus, Engineer i Centurion. Volus będzie przerażony i Randall będzie musiał walczyć, by przeżyć.

Co czyni tę walkę trudną to to, że wrogowie przychodzą trzema różnymi drzwiami i będziesz musiał się często przemieszczać, jeżeli chcesz uniknąć ognia. Napotkani wrogowie nie są odporni, ale musisz uważać na Engineerów, gdyż będą chcieli cię oflankować i mogą zadać dużo obrażeń, co spowoduje obniżenie twojego rankingu. Jest także konieczne, by zmieniać bronie po każdym zabójstwie do zgromadzenia wystarczającej ilości punktów stylu, by zdobyć rangę „Veteran”.

Gdy większość wrogów zostanie pokonana, pojawi się Centurion i będzie często chować się za osłoną, czyniąc go trudnym do załatwienia. Użyj swojej biotyki to wytrącenia go z równowagi i wykonaj szybkie i bezpieczne zabójstwo, by zapewnić sobie lepszy wynik.

Kiedy walka dobiegnie końca, Randall biegnie na szczyt stacji przez Security Checkpoint, by się dostać do Comm Relay.

Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Medical_Bay
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.