Mako? A może Nomad? E tam, wolę Młota! [KONKURS 1] | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Mako? A może Nomad? E tam, wolę Młota! [KONKURS 1]

W związku z niedawną premierą gry Mass Effect: Andromeda wraz z polskim oddziałem Electronic Arts chcemy Was zaprosić do konkursu, w którym do wygrania są modele wyżej pokazanego pomniejszonego w skali 1:64 Nomada ND1! Co należy zrobić, żeby zgarnąć jeden z takich modeli i móc go postawić pod monitorem?

Szczegóły znajdziecie w rozwinięciu.

Aktualizacja nr 2 (28.03): Pora opublikować listę zwycięzców!
Aktualizacja nr 1 (24.03): Konkurs zakończony. Do końca obecnego tygodnia opublikujemy wyniki.


Oto lista zwycięzców!

 • dazm
 • Sebastian Guminiczak
 • djazgar
 • Natalia Wójtowicz
 • serVian X

Zwycięzcom gratulujemy! Prosimy ponadto o przesłanie jeszcze nam Waszych adresów, na które mamy Wam wysłać modele (Natalia już nie musi, jej adres już mamy)!

Oto rozwiązania na poniższe pytania konkursowe (nie liczymy pierwszego konkursu).

Gdyby jednak ktoś chciał przeczytać zgłoszenia dot. Konkursu nr 1, poniżej znajdziecie prace w plikach Word.

Praca 1 Praca 2 Praca 3

Konkurs nr 2:

 • Prom desantowy UT-47 Kodiak (Mass Effect 2 i 3)
 • M29 „Grizzly” (Mass Effect)
 • Śmigłowiec bojowy A-61 Modliszka (Mass Effect 2 i 3)
 • ET3 (Mass Effect 2)
 • M-080 (Mass Effect 2 i 3)
 • M-44 Młot (Mass Effect 2 i 3)
 • M35 Mako (Mass Effect, Mass Effect 2 i 3)
 • Tomkah (Mass Effect 2 i 3)
 • X3M (Mass Effect, Mass Effect 2 i 3)
 • Atlas (Mass Effect 3)
 • Triton ADS (Mass Effect 3, dodatek Lewiatan)
 • SSV Normadia (Mass Effect 1 i 2)
 • Normandia SR-2 (Mass Effect 2 i 3)
 • Destiny Ascension (Mass Effect 1 i 3)

Konkurs nr 3:

Drugie pytanie: Chodziło oczywiście o wydarzenia z książki Mass Effect: Podniesienie, w której to została skradziona przez Cerberusa fregata zwiadowcza Cyniad, która podlega pod statek quarian Idenna. Z pomocą owego statku zwiadowczego, który miał posłużyć za „konia trojańskiego”, wcześniej wspomniany Cerberus chciał zdobyć kody floty quarian w celu odbicia ze statku Idenna młodej biotyczki Gillian Grayson, co w ostateczności im się nie udaje.

Skoro nagrodami do rozlosowania są modele Nomada to konkurs będzie się mocno na nim opierał. Do wyboru MACIE TYLKO JEDEN z trzech dostępnych konkursów. Więc jeżeli zamierzacie odpowiedzieć na pytanie z konkursu nr 1, pozostałe 2 omijacie.

Konkurs nr 1 to pytanie otwarte, nagradzany trzema Nomadami! Trzy najciekawsze odpowiedzi zgarniają po Nomadzie. A pytanie brzmi:

Co Ci się podobało (bądź nie) w pojazdach Mako/Młot (Młot wystąpił w dodatku Projekt Hefajstos oraz w Nadzorcy w ME2)? Odp. krótko uzasadnij.

Konkurs nr 2 to pytanie zamknięte, nagradzany jednym modelem. LICZY SIĘ KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ Z POPRAWNYM ZESTAWEM ODPOWIEDZI!

Wymień jak najwięcej pojazdów (w tym naziemne i kosmiczne [kosmiczne tylko te najbardziej znane: max 3 poprawne odpowiedzi] ) pojawiające się w oryginalnej trylogii Mass Effect oraz w której części się dany pojazd pojawił.

3 dodatkowe informacje mające wpływ na Wasze odpowiedzi:

 1. Kom. Shepard nie musiał ich osobiście prowadzić!
 2. Mogą to być pojazdy wrogie, jak i sojusznicze.
 3. Jeżeli w odpowiedzi któraś część gry została pominięta, odp. zostanie uznana za błędną. Co to znaczy? Jeżeli jakiś pojazd wystąpił we wszystkich 3 częściach, musicie to uwzględnić. Wtedy otrzymujecie 1 pkt za poprawną odpowiedź. Jeżeli pominiecie przykładowo ME2, dając odpowiedź ME+ME3, odpowiedź zostanie uznana za błędną i otrzymujecie 0 pkt.
 4. Musicie podać dokładną pełną nazwę pojazdu, np. SSV Normandia

Konkurs nr 3 to pytanie łączone otwarte z „zamkniętym”, przede wszystkim dla moli książkowych. Tutaj jest pewien wymóg. Będziecie musieli WYKONAĆ ZDJĘCIE WASZEJ KSIĄŻKI z karteczką, na której będzie wpisany WASZ mail, z którego wyślecie do nas wiadomość z odpowiedziami. Zdjęcie okładki tej książki, w której znajduje się odpowiedź na pytanie „zamknięte” (jeżeli odpowiedź zawiera się w książce Objawienie, robicie zdjęcie z tą książką+karteczka, jeżeli w innej to inna, itd.) Pytanie związane z książką będzie dotyczyło następnego konkursu, którego szczegóły opublikujemy już wkrótce. Ci z Was, którzy systematycznie śledzą i czytają nasze informacje z pewnością od razu będą wiedziały, o co chodzi 🙂

Część 1 konkursu nr 3. Który pojazd jest wg Ciebie lepszy: Mako czy Nomad i dlaczego? Odp. krótko uzasadnij.
Część 2 konkursu nr 3. Jaki pojazd został skradziony, który posłużył do infiltracji i sabotażu wojsk jednej z ras występujących w uniwersum Mass Effect?

Macie pytania? Czegoś nie rozumiecie? Polska język, trudna język? Piszcie śmiało w komentarzach lub w wiadomościach do samego Handlarza na FB! Udzielimy Wam odpowiedzi na tyle, ile damy radę.

Prace możecie nadsyłać do 23 kwietnia na adres e-mailowy [email protected] W tytule wiadomości koniecznie wpiszcie Konkurs 1 [Shadow Broker]. Najlepsze prace zostaną ujawnione do 30 kwietnia.

REGULAMIN KONKURSU:

 1. Organizatorami konkursu jest serwis Shadow Broker oraz Electronic Arts Polska.
 2. Konkurs trwa od 10 do 23 kwietnia 2017 roku włącznie.
 3. Wyniki zostaną ogłoszone na łamach serwisu tydzień później, 30 kwietnia.
 4. Przedmiotem konkursu jest przygotowanie tekstowej odpowiedzi-opisu na pytanie 1 lub wyszczególnienia wszystkich pojazdów, o które czytelnik jest proszony w pytaniu 2, bądź tekstowa odpowiedź-opis na cz. 1 oraz udzielenie poprawnej odpowiedzi na cz. 2 konkursu 3. Każda osoba może przesłać tylko jednego e-maila ze swoją/swoimi odpowiedziami.
 5. Nagrodami w konkursie jest 5 modeli pojazdu Nomad ND1 w skali 1:64.
 6. Fundatorem nagród jest EA Polska.
 7. W konkursie nie mogą brać udziału organizatorzy (zespół tworzący portal) oraz pracownicy EA Polska.
 8. W razie wątpliwości uczestników lub redaktorów, serwis Shadow Broker zastrzega możliwość zmian lub objaśnień treści regulaminu.
 9. Uczestnik konkursu wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych (zgodnie z Ust. z dn. 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych Dz. U. Nr 101/2002, poz. 926 z późn. zm.) przez serwis organizujący konkurs oraz przez fundatora nagród wyłącznie na potrzeby przeprowadzenia konkursu oraz wysyłki nagród.
 10. Prace należy wysłać na adres [email protected] z dopiskiem Konkurs 1 [Shadow Broker] w temacie. Zgłoszenie pracy oznacza automatycznie zaakceptowanie niniejszego regulaminu.
 11. Serwis-organizator zastrzega możliwość opublikowania nadesłanej pracy konkursowej.

Powodzenia! 🙂

Możesz przejść na dół i pozostawić odpowiedź. Pingowanie jest zablokowane.
 • dazm

  Zacnie!

 • Nata

  Odpisujecie na te zgłoszenia? Nie dostałam żadnej odpowiedzi, nie wiem czy doszło czy nie…

  • Nie w każdym miejscu Handlarz może sprawdzać pocztę 😉 Jak wrócę z pracy, obadam temat i dam znać :-)!

   • Do tej pory doszły dwa zgłoszenia, od: Natalii W. i serVian X. Jeżeli której to Twoje to doszło 🙂

 • Praca wysłana. Zazdroszczę Wam możliwości postawienia tejże figurki na swoim biurku. Ja bym oszalał ze szczęścia. Może człowiek zapomniałby chociaż na chwilę o swoim życiu nie-wirtualnym.

 • dazm

  wow! Just wow. O.O

 • serVianX

  Dopiero teraz zobaczyłem na waszej stronie, że udało mi się otrzymać Nomada, więc pytanie, nie jest jeszcze za późno na wysłanie adresu ? Wysłać go na adres, na który wysyłaliśmy prace ?

 • Gratulacje dla zwycięzców. @dazm świetna praca. Jedno zdanie utkwiło mi najbardziej w pamięci: „Kiedyś przeczytałem, że nasze pokolenie urodziło się za późno, żeby odkrywać naszą planetę, ale za wcześnie, żeby odkrywać kosmos. Mass Effect dał mi tą możliwość”. Cieszę się, że tak to odbierasz. Co do pracy @serVian X no, no widać na pierwszy rzut oka, że niezły z Ciebie humorek 😉 Pozwolę sobie przytoczyć jeden z akapitów pracy @serVian X: „Mako ma jednak swoje smutki. W zasadzie jeden smutek. Mako jest po prostu nieszczęśliwy, ponieważ nie może spełnić swojego jedynego marzenia. Bardzo chciałby umieć latać. Marzy o tym tak bardzo, że właśnie to jest powodem dla którego tak niestrudzenie pnie się na wszelkie wzniesienia oraz skały by na końcu od nich odpaść i poczuć choć przez chwilę jak to jest umieć latać…. A to wszystko zaczęło się w momencie kiedy biedny żuczek Mako zobaczył jak jego kolega Młot fruwa w przestworzach…”. Uśmiałem się. Dzięki 😉 PS Dziękujemy serwisowi Shadow Broker za podjęcie współpracy z EA.

  • serVianX

   Sebastian Guminiczak – dziękuję, Twoją pracę również bardzo dobrze się czytało, tak samo jak i dazm’a 🙂 Sam chciałem też pogratulować zwycięzcom oraz tym, którzy zechcieli chociaż wziąć udział w konkursie i spróbować swoich sił. Dziękuję też serwisowi Shadow Broker za poprowadzenie konkursu. Pierwszy raz coś wygrałem 😀 A stronkę śledzę od czasów zegara odliczającego do premiery ME3 więc jeste skrytym bywalcem tutaj 😀

   • Żeby Panna Dr. Karin Chakwas była podobnego zdania gdy czytała moje notatki heeh Dziękuję również : )

    • serVianX

     Kto wie, może kilka głębszych brandy Serrice poprawi jej humor i zapomni o notatkach:D

     • Strasznie lubię czytać każdy dzienniczek odnaleziony w grach. Teraz mogłem sam stworzyć swoją notkę. To było naprawdę miłe uczucie. Laureaci pochwalcie się swoimi modelami w zestawieniu z waszą kolekcją gier serii Mass Effect po odbiorze pojazdu hehe

     • serVianX

      Takie dzienniczki wnoszą bardzo dużo smaczków i tła fabularnego, jeśli dobrze napisane. Sam też żadnemu nie przepuszczę w grze więc wiem co czujesz ! A podzielimy się, a co ! Przy okazji może nawet gdzieś podlinkuję mój pierwszy materiał wideo ever oparty o Andromedę, który jest właśnie w produkcji 😛

     • Nagrywasz na YouTube?

     • serVianX

      Niestety nie, dopiero zaczynam pracować nad pierwszym materiałem i jeszcze nie mogę tego nazwać nagrywaniem na yt, jednak mam nadzieję, że za jakiś czas tak będzie! Aktualnie kończę pisać tekst i zbierać materiał wideo z gry a to trochę trwa:D

     • To powodzenia życzę i mała prośba daj znać jak już przyjdzie (przyjedzie) pod drzwi Nomad heeh Pozdrawiam.

     • serVianX

      Pewnie, nie ma problemu, pozdrawiam również 🙂

   • Cieszę się, czytając tak miłe słowa 🙂 Że są tu tacy (jak ja), co śledzą i „prowadzą w cieniu” stronę (pun intended:D) :>

    • serVianX

     Wszyscy jesteśmy agentami handlarza cieni – jedni bardziej, drudzy mniej skryci :3

   • dazm

    @sebastianguminiczak:disqus – Ja dobrze wiem, że w mojej pracy najlepsze są cytaty 😉

    Dziękuję za gratulacje, dalej nie wierzę 😀

    Prace współlaureatów dopiero dzisiaj mogłem przeczytać, są świetne! Zdecydowanie zasłużyliście na wygraną! Z Sebastiana pracy byłaby świetna książka w klimatach thrillera psychologicznego 😀 Tak czytałem na początku nie kumając za bardzo o co chodzi, a potem BUM! Twist godny BioWare 😀 SerVianX miałeś świetny pomysł i udało Ci się go bardzo dobrze wykonać! I bardzo pozytywnie – żuczki, świnki, pasikoniki 😀
    Ja tylko napisałem czym dla mnie Mako było 😀

    @LordWader:disqus – Armia agentów pracuje w cieniu, ale miło jest mieć potwierdzenie, że są ludzie, którzy są od dawna i są wierni 🙂

    Gratuluję wszystkim zwycięzcom i wszem i wobec:

    „To moja ulubiona strona extranecie”

 • Olllo

  Wysłaliście już nagrody?

  • Ja dzisiaj odebrałem swój egzemplarz. Niedługo wstawię jakąś fotkę.

  • Oczywiście, ale to nie Handlarz je wysyłał. Tylko EA w zeszłym tygodniu 🙂

  • serVianX

   Ja też już odebrałem Nomada:D stoi na biurku obok Normandii, dzięki jeszcze raz 😀

   • Nie ma sprawy:-) Cała przyjemność po naszej (i EA) stronie 🙂

  • serVianX

   Jutro wstawię swojego, a co to za planeta? 😀 Kolejny złoty świat jak mniemam !

 • serVianX

  @sebastianguminiczak:disqus – niestety nie postarałem się taka jak Ty o odpowiedni plener, ale zdjęcie obiecałem, o prosz:D
  Wybaczcie jakość mojego kalkulatora, ps pudełko od Andromedy nie weszło w kadr kurcze 😀
  https://uploads.disquscdn.com/images/76909b8bf7edc78073b62d54918dfcf6e646a63039a3cd632efff985e2873c0e.jpg

  • Aust

   Myślałem, że będą większe.

   • serVianX

    Małe jest piękne !

   • Również. Tak wychodzi spanie na lekcji geografii.

  • Czyż to nie piaszczysty Elaaden? Dziękuję za pamięć.

   • serVianX

    Nie inaczej. Wśród artefaktów porzuconych:D

    • Propos artefaktów porzuconych. Wykonujesz misje weeekendowe sił APEX?

     • serVianX

      Niestety nie, gra chodzi na moim sprzęcie nie najlepiej póki co (low spec gamer czeka:D) i męczę się jeszcze z tym materiałem na yt … jak go skończę wtedy pewnie usiądę do multi, lecz wpierw będę musiał obniżyć grafikę gry do możliwego minimum przy grzebaniu w plikach gry P_P grasz w multi w miarę często ? Można by pograć od czasu do czasu:D

     • Teraz gram w Watch Dogsa. Jak ukończę czemu by nie. Od razu zaznaczę gram na głośnikach. W te upały słuchawki na głowie to jakby drugie piekło (mogę oczywiście od czasu do czasu i w trakcie przerwy się oddzywać). Singla ukończyłem na Wysokim poziomie trudności. Nie brałem Szalonego bo troszkę zwiódł mnie sam początek i ten cały plecak skokowy. Do tego wiedziałem, że wystarczy ukończyć 5 Złot, aby osiągnięcie wpadło. 2 w jednym. Dobra opcja, bo przed premierą gry byłem nastawiony na multi, ale jakoś w moim życiu pojawiło się kilka komplikacji to zrezygnowałem z multi i chciałem jak najszybciej ukończyć fabułę co dało tylko jedną grę w multi związaną z misją weekendową APEX. Dzisiaj ukończyłem te 5 Złot w godzinę z swoim Krzyżowcem i trójką zaawansowanych randomów. Singiel nauczył mnie walki i dzięki temu zostały mi już tylko dwa osiągnięcia do zdobycia z 55. Wspomnę o tym, że posiadam internet 4Mb, który spokojnie (chwała za to twórcą gier) wystarcza do płynnej rozgrywki po sieci, ale hostem nie mogę być. Host musi mieć dobre łącze i mocną stację roboczą. Pozdrawiam.

     • serVianX

      To ambitnie widzę, ja póki co chyba ze dwa razy odpaliłem multi ale wolałem wpierw skończyć singla, a dopiero potem łapać multiplayer. Singla skończyłem, zabrałem się za co innego i tak wszystko czeka na mnie do teraz. Łącze mam dobre, ale ta moja stacja robocza… Xeon E5440 się kłania tutaj czyli na dobrą sprawę quad q9550. Więc hostem to i ja nie dam rady być, ten komputer ledwo ciągnie tą grę. Jaki masz nick na originie ?

     • Wykonywanie misji APEX w multi daje Ci dodatkowe pieniądze i super bronie w kampanii (dobra rzecz na wysokim poziomie trudności, ale też pewnie nie niezbędna) . Teraz jest limit. 200 rzeczy i stop. Musisz je wypakować do singlowego plecaka bo inaczej reszta nagród przepada. Mój nick na Originie to: gumea. A twój?

     • serVianX

      Ja akurat nie cierpiałem w singlu na brak uzbrojenia, zawsze wszystko sobie wytwarzałem jeśli było potrzebne, a ogrywałem Andromedę na szaleńcu i jedyne co z multi związane było to misje uderzeniowe 😛

     • Czyli co? Pozostaje nam wyczekiwać Dragon Age 4 😉


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.