Mako? A może Nomad? E tam, wolę Młota! [KONKURS 1] | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Mako? A może Nomad? E tam, wolę Młota! [KONKURS 1]

W związku z niedawną premierą gry Mass Effect: Andromeda wraz z polskim oddziałem Electronic Arts chcemy Was zaprosić do konkursu, w którym do wygrania są modele wyżej pokazanego pomniejszonego w skali 1:64 Nomada ND1! Co należy zrobić, żeby zgarnąć jeden z takich modeli i móc go postawić pod monitorem?

Szczegóły znajdziecie w rozwinięciu.

Aktualizacja nr 2 (28.03): Pora opublikować listę zwycięzców!
Aktualizacja nr 1 (24.03): Konkurs zakończony. Do końca obecnego tygodnia opublikujemy wyniki.


Oto lista zwycięzców!

 • dazm
 • Sebastian Guminiczak
 • djazgar
 • Natalia Wójtowicz
 • serVian X

Zwycięzcom gratulujemy! Prosimy ponadto o przesłanie jeszcze nam Waszych adresów, na które mamy Wam wysłać modele (Natalia już nie musi, jej adres już mamy)!

Oto rozwiązania na poniższe pytania konkursowe (nie liczymy pierwszego konkursu).

Gdyby jednak ktoś chciał przeczytać zgłoszenia dot. Konkursu nr 1, poniżej znajdziecie prace w plikach Word.

Praca 1 Praca 2 Praca 3

Konkurs nr 2:

 • Prom desantowy UT-47 Kodiak (Mass Effect 2 i 3)
 • M29 „Grizzly” (Mass Effect)
 • Śmigłowiec bojowy A-61 Modliszka (Mass Effect 2 i 3)
 • ET3 (Mass Effect 2)
 • M-080 (Mass Effect 2 i 3)
 • M-44 Młot (Mass Effect 2 i 3)
 • M35 Mako (Mass Effect, Mass Effect 2 i 3)
 • Tomkah (Mass Effect 2 i 3)
 • X3M (Mass Effect, Mass Effect 2 i 3)
 • Atlas (Mass Effect 3)
 • Triton ADS (Mass Effect 3, dodatek Lewiatan)
 • SSV Normadia (Mass Effect 1 i 2)
 • Normandia SR-2 (Mass Effect 2 i 3)
 • Destiny Ascension (Mass Effect 1 i 3)

Konkurs nr 3:

Drugie pytanie: Chodziło oczywiście o wydarzenia z książki Mass Effect: Podniesienie, w której to została skradziona przez Cerberusa fregata zwiadowcza Cyniad, która podlega pod statek quarian Idenna. Z pomocą owego statku zwiadowczego, który miał posłużyć za „konia trojańskiego”, wcześniej wspomniany Cerberus chciał zdobyć kody floty quarian w celu odbicia ze statku Idenna młodej biotyczki Gillian Grayson, co w ostateczności im się nie udaje.

Skoro nagrodami do rozlosowania są modele Nomada to konkurs będzie się mocno na nim opierał. Do wyboru MACIE TYLKO JEDEN z trzech dostępnych konkursów. Więc jeżeli zamierzacie odpowiedzieć na pytanie z konkursu nr 1, pozostałe 2 omijacie.

Konkurs nr 1 to pytanie otwarte, nagradzany trzema Nomadami! Trzy najciekawsze odpowiedzi zgarniają po Nomadzie. A pytanie brzmi:

Co Ci się podobało (bądź nie) w pojazdach Mako/Młot (Młot wystąpił w dodatku Projekt Hefajstos oraz w Nadzorcy w ME2)? Odp. krótko uzasadnij.

Konkurs nr 2 to pytanie zamknięte, nagradzany jednym modelem. LICZY SIĘ KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ Z POPRAWNYM ZESTAWEM ODPOWIEDZI!

Wymień jak najwięcej pojazdów (w tym naziemne i kosmiczne [kosmiczne tylko te najbardziej znane: max 3 poprawne odpowiedzi] ) pojawiające się w oryginalnej trylogii Mass Effect oraz w której części się dany pojazd pojawił.

3 dodatkowe informacje mające wpływ na Wasze odpowiedzi:

 1. Kom. Shepard nie musiał ich osobiście prowadzić!
 2. Mogą to być pojazdy wrogie, jak i sojusznicze.
 3. Jeżeli w odpowiedzi któraś część gry została pominięta, odp. zostanie uznana za błędną. Co to znaczy? Jeżeli jakiś pojazd wystąpił we wszystkich 3 częściach, musicie to uwzględnić. Wtedy otrzymujecie 1 pkt za poprawną odpowiedź. Jeżeli pominiecie przykładowo ME2, dając odpowiedź ME+ME3, odpowiedź zostanie uznana za błędną i otrzymujecie 0 pkt.
 4. Musicie podać dokładną pełną nazwę pojazdu, np. SSV Normandia

Konkurs nr 3 to pytanie łączone otwarte z „zamkniętym”, przede wszystkim dla moli książkowych. Tutaj jest pewien wymóg. Będziecie musieli WYKONAĆ ZDJĘCIE WASZEJ KSIĄŻKI z karteczką, na której będzie wpisany WASZ mail, z którego wyślecie do nas wiadomość z odpowiedziami. Zdjęcie okładki tej książki, w której znajduje się odpowiedź na pytanie „zamknięte” (jeżeli odpowiedź zawiera się w książce Objawienie, robicie zdjęcie z tą książką+karteczka, jeżeli w innej to inna, itd.) Pytanie związane z książką będzie dotyczyło następnego konkursu, którego szczegóły opublikujemy już wkrótce. Ci z Was, którzy systematycznie śledzą i czytają nasze informacje z pewnością od razu będą wiedziały, o co chodzi 🙂

Część 1 konkursu nr 3. Który pojazd jest wg Ciebie lepszy: Mako czy Nomad i dlaczego? Odp. krótko uzasadnij.
Część 2 konkursu nr 3. Jaki pojazd został skradziony, który posłużył do infiltracji i sabotażu wojsk jednej z ras występujących w uniwersum Mass Effect?

Macie pytania? Czegoś nie rozumiecie? Polska język, trudna język? Piszcie śmiało w komentarzach lub w wiadomościach do samego Handlarza na FB! Udzielimy Wam odpowiedzi na tyle, ile damy radę.

Prace możecie nadsyłać do 23 kwietnia na adres e-mailowy [email protected] W tytule wiadomości koniecznie wpiszcie Konkurs 1 [Shadow Broker]. Najlepsze prace zostaną ujawnione do 30 kwietnia.

REGULAMIN KONKURSU:

 1. Organizatorami konkursu jest serwis Shadow Broker oraz Electronic Arts Polska.
 2. Konkurs trwa od 10 do 23 kwietnia 2017 roku włącznie.
 3. Wyniki zostaną ogłoszone na łamach serwisu tydzień później, 30 kwietnia.
 4. Przedmiotem konkursu jest przygotowanie tekstowej odpowiedzi-opisu na pytanie 1 lub wyszczególnienia wszystkich pojazdów, o które czytelnik jest proszony w pytaniu 2, bądź tekstowa odpowiedź-opis na cz. 1 oraz udzielenie poprawnej odpowiedzi na cz. 2 konkursu 3. Każda osoba może przesłać tylko jednego e-maila ze swoją/swoimi odpowiedziami.
 5. Nagrodami w konkursie jest 5 modeli pojazdu Nomad ND1 w skali 1:64.
 6. Fundatorem nagród jest EA Polska.
 7. W konkursie nie mogą brać udziału organizatorzy (zespół tworzący portal) oraz pracownicy EA Polska.
 8. W razie wątpliwości uczestników lub redaktorów, serwis Shadow Broker zastrzega możliwość zmian lub objaśnień treści regulaminu.
 9. Uczestnik konkursu wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych (zgodnie z Ust. z dn. 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych Dz. U. Nr 101/2002, poz. 926 z późn. zm.) przez serwis organizujący konkurs oraz przez fundatora nagród wyłącznie na potrzeby przeprowadzenia konkursu oraz wysyłki nagród.
 10. Prace należy wysłać na adres [email protected] z dopiskiem Konkurs 1 [Shadow Broker] w temacie. Zgłoszenie pracy oznacza automatycznie zaakceptowanie niniejszego regulaminu.
 11. Serwis-organizator zastrzega możliwość opublikowania nadesłanej pracy konkursowej.

Powodzenia! 🙂

Możesz przejść na dół i pozostawić odpowiedź. Pingowanie jest zablokowane.
 • dazm

  Zacnie!

 • Nata

  Odpisujecie na te zgłoszenia? Nie dostałam żadnej odpowiedzi, nie wiem czy doszło czy nie…

  • Nie w każdym miejscu Handlarz może sprawdzać pocztę 😉 Jak wrócę z pracy, obadam temat i dam znać :-)!

   • Do tej pory doszły dwa zgłoszenia, od: Natalii W. i serVian X. Jeżeli której to Twoje to doszło 🙂

 • Praca wysłana. Zazdroszczę Wam możliwości postawienia tejże figurki na swoim biurku. Ja bym oszalał ze szczęścia. Może człowiek zapomniałby chociaż na chwilę o swoim życiu nie-wirtualnym.

 • dazm

  wow! Just wow. O.O


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.